17 Mayıs 24, Cuma

Putzmeister Türkiye yeni yatırımlarla hizmet kalitesini artırıyor

Yeni yatırımlarla hizmet kalitesini sürekli artıran Putzmeister Türkiye son olarak İzmir’de yeni bölge satış ve servis merkezini hizmete açtı. Yeni tesis Putzmeister beton pompaları ile Sany marka iş makinelerine hizmet verecek.

Putzmeister Türkiye Servisler ve Teknik Destek Müdürü Mesut Avşar

Putzmeister ve Sany markaları için müşteri memnuniyetini artıracak yatırımlarını sürdüren Putzmeister Türkiye, İzmir’de çok sayıda davetlinin katılımı ile yeni satış ve servis merkezini hizmete açtı. Firmanın tüm ürün gruplarına hizmet verecek olan yeni satış ve servis merkezinin açılışını 9 Mayıs 2024’te gerçekleştirildi. Yeni tesisi ve Putzmeister Türkiye’nin Ege Bölgesi’ndeki çalışmalarını Putzmeister Türkiye Servisler ve Teknik Destek Müdürü Mesut Avşar ile konuştuk.
2014 yılında İzmir Bölge Servisi’ni açarak Ege Bölgesi’nde hizmete başladıklarını belirten Avşar, “2024 yılı mart ayında ise müşterilerimizin taleplerini daha hızlı ve daha kaliteli şekilde karşılayabilmek amacı ile daha büyük bir yere taşınma ihtiyacı doğdu. Bu nedenle bu tesisi açtık” dedi. Yeni tesisin 2 bin 500 metrekarelik bir alana sahip olduğunu, 1600 metrekare kapalı alanı bulunduğunu da belirten Avşar, tesiste hem Sany hem de Putzmeister ürünlerine 17 personel 7 servis aracı ile hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi.

“Müşteri odaklı çalışıyoruz”

Putzmeister Türkiye’nin müşteri memnuniyetini önemseyen bir anlayışla çalıştığını belirten Avşar “Hedefimiz her zaman müşteri odaklı olmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak. Bildiğiniz gibi bizim sektörümüzde makinayı sattıktan sonraki süreç çok önemli. Satış sonrasında yedek parça ve servis anlamında müşterinin yanında olmazsanız pazarda tutunamazsınız. Bizim de amacımız bunu en iyi şekilde yapmak. Bunun için yeni bir tesis açtık. Burada büyük bir yedek parça deposu oluşturduk ve her iki marka için de ihtiyaç halinde müşterilerimize sunmak üzere parçalarımızı burada bulunduruyoruz” şeklinde konuştu.

Putzmeister ve Sany stardantlarına uygun bir tesis

Putzmeister ve Sany markalarının stardantlarına uygun bir tesis kurduklarını da aktaran Avşar, “Yeni tesisle hizmet kalitemiz artacak. Burada gelen makinaları daha hızlı çıkarabileceğiz bu da makinanın üretim dışında kalma süresini kısaltacak. Tüm bunlar da elbette müşteri memnuniyeti olarak bize geri dönecek. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Putzmeister bu bölgede de güçlü bir marka ve müşterilerine yıllardır en iyi hizmeti veriyor. Şimdi Sany markamız da bölgede etkisini artırıyor” dedi.
Çok geniş bir ürün gamı sunduklarını ve bölgede satışlarının yüksek olduğunu da aktaran Avşar “Artan bir müşteri kitlemiz var. Pazarda en üstlerde bulunuyoruz. Amacımız elde edilen bu başarıyı kalıcı hale getirmek ve daha da üst seviyelere çıkarmak. Bildiğiniz gibi zor olan zirveye çıkmak değil orada kalmaktır. Putzmeister’de zaten en iyi noktadayız kısa zamanda Sany ile de aynı başarıyı yakalayacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Güçlü servis ağı

Avşar Türkiye geneli servis hizmetlerini ilişkin ise şu bilgileri paylaştı: “Türkiye genelinde ikisi İstanbul, biri Ankara ve biri de İzmir olmak üzere 4 tane merkez servisimiz bulunuyor. Şu anda 50 teknisyen arkadaşımızla hizmet veriyoruz. Bununla birlikte yine 50 adet servis aracımız var. Ayrıca Türkiye genelinde 8 yetkili servisimiz bulunuyor bu servisler de 70 kişi ve 40 servis aracı ile hizmet veriyor. Sany tarafında ise 24 tane yetkili servisimiz var. Bu ürün grubuna 177 kişi ve 61 servis aracı ile hizmet veriyoruz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler