14 Haziran 24, Cuma

Projelerde Fark Yaratacak Ikinci El Makinalar Tek Çatı Altında

Temsa İş Makinaları, çalışmaya başladığı ilk günden bu yana tüm bakım ve onarımları yetkili servisler tarafından yapılan ikinci el iş makinalarının satışını tek çatı altında topladı. İkinci el satışın yeni adresi olarak tanımlaman Platinum Used Showroom İstanbul Sancaktepe’de açıldı. Yetkili servisler tarafından 101 nokta kontrolü ile detaylı ekspertiz yapılan ve tüm kontrolleri başarıyla geçen Platinum Used sertifikalı ikinci el iş makinaları, Temsa İş Makinası güvencesiyle Platinum Used Showroom’da satışa sunuluyor.

Temsa İş Makinaları, çalışmaya başladığı ilk günden bu yana tüm bakım, onarım ve kontrollerinin Temsa İş Makinaları yetkili servisleri tarafından yapılan ikinci el iş makinalarının satışını tek çatı altında topladı. İkinci el satışın yeni adresi olarak tanımlaman Platinum Used Showroom İstanbul Sancaktepe’de açıldı. Yeni tesiste sektörel dergilerin temsilcileri ile bir araya gelen Temsa İş Makinaları İkinci El ve Kiralama Grup Müdürü Caner İstanbul, yapılan çalışmaları anlatarak soruları yanıtladı.

Platinum Used Showroom 2300 m2 alan üzerine kurulu tesisinde hizmet veriyor. Temsa İş Makinaları yetkili servisleri tarafından 101 nokta kontrolü ile detaylı ekspertiz yapılan ve tüm kontrolleri başarı ile geçen Platinum Used sertifikalı ikinci el forklift, dozer, yükleyici veya ekskavatörler Temsa İş Makinası güvencesiyle Platinum Used Showroom’da satışa sunuluyor.
Temsa İş Makinaları

Temsa İş Makinaları güvencesi

Platinum Used’un, Temsa İş Makinaları’nın daha iyi hizmet vermek için ikinci el ve garantili iş makinelerini topladığı bir çatı olduğunu belirten Temsa İş Makinaları İkinci El ve Kiralama Grup Müdürü Caner İstanbul,  “Platinum Used adı altında toplanan makinaları tamamen Temsa İş Makinaları güvencesi ile müşterilerimize sunuyoruz” dedi. Türkiye’de müşterilerin sıfır makina alma eğilimlerinin yüksek olduğunu belirten İstanbul, bunun nedenlerinin başında makinenin performansı ve alınan makinenin şantiyede sorun çıkarmadan çalışması ile ilgili beklentiler olduğunu belirtti. İkinci el makinelerdeki bilinmezliklerin fazla olmasının da bu eğilimi desteklediğini söyleyen İstanbul, oluşturdukları Platinum Used markası ve bu marka altında verdikleri hizmetler ile bu bilinmezlikleri tamamen ortadan kaldırdıklarını ifade ederek “Makineyi tüm özellikleri, eksileri, artıları ile görülebilir hale getiriyoruz. Bu makineler kullanılmaya başlandıkları andan itibaren tüm bakım, revizyon ve onarımları yetkili servisler tarafından yapılıyor, makinelerin geçmişi biliniyor ve makine ile ilgili soru işaretleri ortadan kalkıyor” dedi. İş makinası almayı planlayan müşterilerine, makineleri incelemeye geldiklerinde makinenin geçmişini, çalıştığı işleri, bakımlarını vb her türlü bilgiyi verdiklerini söyleyen İstanbul, “Müşteri makina ile ilgili tüm bilgilere sahip olabiliyor. İş makinaları sektöründe makina revizyonları kullanıcıların kafasında her zaman birtakım soru işaretleri oluşturuyordu. Örneğin makinenin bazı parçaları boyanmış ise acaba bir darbe mi aldı ya da daha farklı ve önemli bir sorunu mu vardı gibi sorular akla geliyordu. Ama biz bu durumu değiştiriyoruz. Makineyi öncesi ve sonrası ile müşteriye gösteriyoruz. Makine ile ilgili hiçbir soru işareti kalmıyor” şeklinde konuştu.
Amaçlarının müşterilerinin, kendilerinden aldığı makineyi şantiyeye indirirken sıfır makine almış kadar rahat olmasını sağlamak olduğunu da ifade eden İstanbul, Platinum Used ile bunu başardıklarını belirtti.

Makina, Platinum Used sertifikasını nasıl alıyor?

“İkinci el iş makinalarındaki kaynaklarımız belli” diyen İstanbul şunları aktardı: “Sektörde ilklerden olan kiralama organizasyonuna sahibiz, güçlü bir kiralama filomuz var. İlk kaynak kiralama filosundan gelen ikinci el iş makinaları. Diğer kaynak takas yolu ile elde edilen ama bizim standartlarımızı karşılayan, kontrol ekibimiz tarafından incelenen makinalar. Üçüncü kaynak da müşterilerimizin makinalarını satmak istemeleri durumunda direkt alım yoluyla gelen makinalar”.
Makinaların stoklarına gelmesinin ardından servis bakım ekibi tarafından kontrol edildiğini, bu detaylı kontrolü geçmesi durumunda makinenin sertifikalandırıldığını aktaran İstanbul, aksi durumda makinenin gerekli bilgilendirmeler eşliğinde sertifikasız ikinci el olarak satıldığını ifade etti. Maksimum 4 yaşında, 10 bin saate kadan olan makinaları Platinum Used olarak sunduklarını da söyleyen İstanbul, “Bizim yapmak istediğimiz, müşterinin Platinum Used makina alırken sıfır makina alır gibi rahat olmasını sağlamak. Sıfır makina almayı düşünmediği noktada ona bir seçenek sunmak” şeklinde konuştu.

Temsa İş Makinaları Makina Platinum Used

Kiralama büyüyecek

Kiralamaya ilişkin soruları da yanıtlayan İstanbul, Türkiye’de kiralama pazarının henüz hak ettiği noktada olmadığını belirterek “Avrupa ülkelerinde kiralama oranı yüzde 40’lara çıktı ama ülkemizde bu oran halen yüzde 20’lerde. Kiralama, her yıl düzenli olarak talebi artan ciddi bir pazar. Ama ülkemizde bu noktada alınması gereken daha çok yol var” dedi. Kiralama hizmetlerinin özellikle proje bazlı yatırımlarda tercih edildiğini de belirten İstanbul “Böylece firma finansal kaynaklarını daha efektif kullanılabilecek şekilde planlayabiliyor. Özellikle ne kadar süreceği öngörülemeyen projelerde, kiralamaya yönlendirme yapıyoruz. Zira bu tarz işlerde kullanmanız gereken makinelerin kapasitesini, adedini ve kullanım süresini de işe başlamadan tam olarak kestiremiyorsunuz. İşe başladıktan sonra işin ihtiyaçlarına göre makinenin veya makinelerin değişmesi gerektiğinde, kiralık olanları verip yerine daha büyük veya küçük bir modeli alabiliyorsunuz. Oysa sahip olduğunuz makinalar için bu esneklik söz konusu değil” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler