17 Mayıs 24, Cuma

Perkins, yeni nesil dizel motorla sektör taleplerini karşılamayı hedefliyor

Perkins, daha akıllı çözümler sunma taahhüdünün bir parçası olarak, ağır hizmet alanları için sınıfının en iyisi güç yoğunluğu, tork ve yakıt verimliliği elde etmek üzere tasarlanmış yeni bir 13 litrelik dizel motor platformu olan Perkins® 2600 Serisinin geliştirildiğini duyurdu. 2026’da satışa sunulacak Perkins® 2600 Serisi tarım, inşaat ve diğer arazi uygulamalarının zorlu gereksinimleri için tasarlandı.
Perkins, EU Stage V, U.S. EPA Tier 4 Final, China Non-road IV, Korea Stage V ve Japan 2014 gibi daha yüksek düzenlemeye tabi ülkelerin emisyon standartlarını karşılayacak şekilde yapılandırılmış 2600 Serisi motorların yanı sıra daha az düzenlemeye tabi olan versiyonları da sunacak.

Mühendisler bugüne kadar 13 litrelik motor platformunda 20.000 saatten fazla tasarım doğrulama işlemini tamamladı. Ürün, OEM’ler için pilot kullanımına 2025 yılında sunulacak ve ticari üretim 2026 yılında başlayacak. Ürünün traktörler, biçerdöverler, tekerlekli ve paletli yükleyiciler, ekskavatörler, dozerler ve diğer inşaat makineleri; ağır kaldırma ekipmanları ve diğer malzeme taşıma ekipmanları ve büyük endüstriyel pompalar ile kompresörler için uygun olduğu da ifade ediliyor.
Perkins Global Satış, Pazarlama, Servis ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jaz Gill, “Yol dışı endüstri daha düşük karbonlu bir geleceğe doğru ilerledikçe, ekipman üreticileri hala dünyanın en zorlu çalışma ortamlarında uzun vadeli üretkenlik ve güvenilirlik beklentileriyle karşı karşıya. Yeni Perkins 2600 Serisi motor platformu, çalışma sahasında olağanüstü performans sağlayan güç çözümleriyle OEM’lerin enerji geçişini yönlendirmesine yardımcı olmak için deneyimimizden, ve kararlılığımızdan nasıl yararlandığımızı gösteriyor” dedi.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler