19 Temmuz 24, Cuma

PERI RUNDFLEX ve VARIO ile verimli ve hızlı imalat

SHEHU-2AB Konstruksion firması tarafından inşa edilen ve mimarisi ile öne çıkan Arnavutluk’taki Evcil Hayvan Hastanesi Projesi’nde PERI çözümleri tercih edildi. 10 ay süren projede dairesel perdeler için 1000 m2‘lik PERI RUNDFLEX Dairesel Perde Kalıp Sistemi ve diğer perde kısımları için 300 m2‘lik Vario Perde Kalıp Sistemi kullanıldı.

Altyapı, konut gibi birçok farklı inşaat kategorisinde en iyi kalitede hizmet sunan SHEHU-2AB Konstruksion, inşaat alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. SHEHU-2AB Konstruksion firması tarafından inşa edilen ve yapımı 10 ay süren, Tiran, Arnavutluk’taki Evcil Hayvan Hastanesi ise mimarisiyle ön plana çıkan bir projedir. Projede eğrisel şekilde perde ve döşemeler olmasının yanı sıra perde yüksekliklerinin farklı olması inşaat süreci için zorlayıcı faktörlerdendi. Toplamda 5 katlı olan bu projede, 4 kat zemin üstü ve 1 kat ise zemin altındadır. Binada herhangi bir boya veya alçı bulunmadığı ve brüt-mimari betondan meydana geldigi için özel çözümler gerekliydi. Projede dairesel perdeler için 1000 m2‘lik PERI RUNDFLEX Dairesel Perde Kalıp Sistemi ve diğer perde kısımları için 300 m2‘lik VARIO Perde Kalıp Sistemi kullanıldı.

Şantiyenin beklentileri karşılandı
Kullanılan PERI kalıp sistemleri sayesinde bu komplike proje verimli bir şekilde çözülebildi ve beton yüzeyleri pürüzsüz olacak şekilde beton imalatı gerçekleştirilebildi. Özellikle kalıp sistemlerinin kısa sürede kurulum ve söküme imkan vermesi, inşaatın hızlı bir şekilde ilerlemesine olanak sağladı. Böylece şantiye ekibinin tüm beklentileri karşılanmış oldu.
Beton imalatları sırasında şantiye için özellikle zaman tasarrufu ve beton yüzeyi kalitesi önem arz etmekteydi. PERI de şantiyeye bu imkanları sağladı. PERI Kalıp ve İskeleleri firması ile yıllardır çalışmakta olan SHEHU-2AB Konstruksion firması, bu sayede diğer projelerinde de avantajlı çözümler sağlamaktadır.

RUNDFLEX Dairesel Perde Kalıp Sistemi

RUNDFLEX, yarıçapı 1.00 m’den büyük olan dairesel perdeler için panel değişikliğine gerek duyulmadan sürekli bir şekilde uygulanabilir dairesel perde kalıp sistemidir.
RUNDFLEX sistem sayesinde, önceden kurulumu yapılmış hazır paneller ile her çapta dairesel perdeye hızlı bir şekilde uygulanabilir. Özellikle atık su arıtma tesisleri gibi değişken çaplardaki dairesel perdelere sahip yapılarda kullanılması oldukça verimlidir. 

Sisteme Genel Bakış

Kolay kurulum: 3 tipte panel genişliği ve 1 bağlantı elemanı
Güvenilir: Her bir panel dairesel perde çapına uygun olarak ayarlanabilir.
Esnek kullanım alanı: Yarıçapı 1.00 m veya daha büyük dairesel perdeler için kullanılır.

Teknik Detaylar

  • Ön kurulumu yapılmış hazır paneller
  • 6 tip panel yüksekliği (0.60 m / 1.20 m / 1.80 m / 2.40 m /

3.00 m / 3.60 m) ve 3 tip panel genişligi (dış genişlik 2.50 m/1.28 m / 0.85 m)

  • Ayar mili ve ahşap negatif sayesinde istenilen perde çapına kolaylıkla ayarlanır.
  • Panel bağlantıları BFD kilit ile yapılmaktadır. Paneller arası

10 cm’ye kadar olan boşluklarda ilave bir ekipmana ihtiyaç duyulmaz.

  • Önceden belirlenen saplama noktaları
  • 7.80 m’ye kadar uzatılabilen panel yüksekliği
  • Destekleme elemanlarının yanı sıra beton dökümü ve çalışma platformları için sistem elemanları bulunur.

PERI ile zaman tasarrufu ve verimlilik sağlandı

Jani Sheja – SHEHU-2AB Konstruksion Firma Sahibi

“Projemizde hem zaman tasarrufu hem de beton yüzeyi kalitesi önem arz etmekteydi. PERI Kalıp Sistemleri‘ni farklı şantiyelerimizde başarı ile kullandık, sistemlerin avantajları olduğu için şantiyedeki işçilerimize sistemlerin nasıl kullanılacağını açıklamak da oldukça kolaydı. PERI kalıp ve iskele sistemlerini uzun süredir tercih ettiğimiz ve memnun kaldığımız için herkese gönül rahatlığıyla önerebiliriz.“

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler