18 Mayıs 24, Cumartesi

Performansta ve verimlilikte beklentilerin karşılığı: HMK 635 WL

HİDROMEK’in HMK 635 WL lastikli yükleyicisi, hızlı çevrim döngüsü, ağır hizmet tipi yapısı, yüksek kaldırma kapasitesi ve koparma kuvvetiyle en zorlu şartlarda bile üstün performans ve dayanıklılık sunuyor. HMK 635 WL, düşük yakıt tüketimi, çok yönlü kullanımı ve operatör konforuyla kullanıcı beklentilerini tam anlamıyla karşılıyor. HMK 635 WL; taş ocağı işletmelerinde, beton santrallerinde, endüstriyel uygulamalarda, kamu hizmetlerinde ve farklı ataşman kullanım imkânı ile birçok alanda üretken ve verimli çalışma olanağı sunuyor.

Az yakıtla çok iş

Sahip olduğu maksimum güç, yüksek kaldırma kapasitesi ve koparma kuvveti sayesinde kısa zamanda yükleme avantajı sunan ve az yakıtla çok iş üreten HMK 635 WL, yüksek verimlilik sağlıyor. Zorlu koşullarda sağlam ve dengeli yapısıyla yüksek performans ve konfor sunan HMK 635 WL, işleri kolaylaştırıyor. Makinenin düşük devirlerde dahi yüksek tork sağlayan güçlü motoru yakıt tasarrufunu artırıyor. Ayrıca, güç kontrollü pompa sayesinde yüke ilk girişlerde ve güce ihtiyaç duyulan zamanlarda pompanın basıncını düşürmeden, düşük devrilerde dahi koparma daha kolay sağlanıyor. Birbiriyle uyumlu dizel motor, hidrolik pompalar ve şanzıman tüm çalışma şartlarında yüksek performans sunuyor. HMK 635 WL’de şanzımanda bulunan şanzıman kontrol ünitesi ve tam uyumlu şanzıman yazılımı, yumuşak ve seri vites geçişi sağlıyor. Sistemde bulunan akıllı şanzıman ayırma özelliği (ICCO) ile yükleme ve boşaltma esnasında fren pedalına basıldığında şanzımana iletilen güç hidrolik sisteme yönlendirilerek, hidrolik güç ve dolayısıyla koparma performansı artırılıyor. Bu artış fren pedalına basılma oranı ile orantılı olurken, ayrıca, yakıt tüketimini düşürüyor, aks ve fren sistemlerinin ömrünü uzatıyor. Otomatik vites düşürme (kick-down) fonksiyonu, makine yüke girdiğinde sadece bir tuşa basılarak vites düşürülmesini, bu sayede makinenin çekiş kuvvetinin artırılmasını ve çevrim sürelerinin kısaltılmasını sağlıyor. TIPSHIFT fonksiyonu yüke girme ve yükleme çalışmalarında makinenin ileri geri gitme durumlarında vites kolu kullanılmadan tek bir tuşa basılarak seri bir şekilde yön değiştirilmesini sağlıyor. Operatöre çalışma kolaylığı sağlayan bu özellik, direksiyon kontrolü kaybedilmeden güvenli çalışma imkânı sunuyor.

Hızlı, seri ve dayanıklı

Hızlı çevrim döngüsü, yüksek boşaltma ve optimum yaklaşma mesafeleriyle çevrim sürelerini kısaltarak üretkenliği artıran HMK 635 WL yürüyüş gerektiren işlerde de seri hareket kabiliyeti ile işlerin hızla tamamlanmasını sağlıyor. 40 derecelik belden kırma açısı sayesinde HMK 635 WL, dar alanlarda çalışırken yüksek manevra kabiliyeti ve kolay kullanım sunuyor. HMK 635 WL’nin güçlendirilmiş Z-bar mekanizma kolu yüksek koparma kuvveti sağlıyor. Yüksek dayanımlı aşınma plakalarına ve gövde yapısına sahip kova, optimize edilmiş formu ile yükleme ve taşıma verimliliğini artırıyor.

Maksimum konfor

HMK 635 WL’nin en ağır şartlarda dahi operatörün rahat çalışabilmesini sağlayan ROPS/FOPS sertifikasına sahip ergonomik kabini, kullanıcı konforunu ve güvenliğini ön planda tutuyor. Isıtmalı ve hava süspansiyonlu operatör koltuğu, geri görüş kamerası, dokunmatik ekran, elektrik kontrollü ve ısıtmalı yan ayna gibi donanımlarıyla operatöre konforlu bir çalışma ortamı sağlıyor. Geri görüş kamerası çalışma esnasında operatöre geniş geri görüş imkanı sağlarken kabin üzerindeki çalışma lambaları ise gece çalışmalarında çevre görüş kapasitesini artıyor.

Kolay ve hızlı bakım imkânı

Zemin seviyesinden makine üzerindeki servis noktalarına kolay erişim imkânı sunan HMK 635 WL, böylece yakıt dolumu ve akü bakımının kolayca yapılabilmesini sağlıyor. Kabin, kriko ile manuel olarak 35 derece, kaput ise elektrikli aktuatör yardımı ile 80 dereceye kadar devrilebiliyor. Böylece motor grubuna erişim kolaylaşıyor. Kaputun iki parça şeklinde açılması ve motor grubu ile şanzıman grubunun ayrı konumlandırılması bakım ve servis kolaylığı sağlıyor. Yana yatırılabilir kabin sayesinde kabin tamamen yerinden alınmadan işlemler daha kısa sürede tamamlanabiliyor. Ayrıca, otomatik veya istenirse manuel olarak ters döndürülebilir, çift yönlü, hidrolik motorlu soğutucu fan sayesinde anlık radyatör temizliği de kolayca yapılabiliyor.

HMK 635 WL (Stage V)
Maksimum Güç: 282 HP (210 kW) @1800 rpm
Maksimum Tork: 1200 Nm @ (1200 – 1600 rpm)
Standart Makine Çalışma Ağırlığı: 20.600 kg
Kova Kapasitesi: 3,6 m²

HMK 635 WL’NİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

Yüksek verimlilik
Yakıt tasarrufu
Hızlı çevrim döngüsü
Dayanıklı yapı
Güvenli ve konforlu çalışma ortamı
Kolay bakım ve servis

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler