19 Temmuz 24, Cuma

Parker ve Volvo CE, World Rally X 2024 için elektrik ortaklığı geliştiriyor

Parker Hannifin ve Volvo Construction Equipment’ın (Volvo CE) CE ekibi, FIA World Rallycross 2024 sezonu için bir kez daha güçlerini birleştirecek. Bu, yarış pistinde ve pist dışında elektrifikasyonun geliştirilmesine adanmış iki yıllık bir ortaklığın işareti olarak değerlendiriliyor.

2024 sezonu 6 Temmuz’da İsveç’te başladı ve Macaristan, Belçika ve Portekiz’deki yarış pistlerinde devam ederek 1 Aralık’ta Avustralya’da sona erecek.

Parker’ın OEM Satış Şirketlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Anders Hagberg, “Volvo CE ile olan bu ortaklık, sürdürülebilir bir geleceğe yönelik ortak hedefimize doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor. Gelişmiş teknolojilerimizi Volvo CE’nin elektrikli filosuna entegre ederek, yalnızca performansı artırmakla kalmıyoruz, aynı zamanda ralli kros gibi zorlu ortamlarda elektrifikasyonun uygulanabilirliğini de gösteriyoruz” dedi.

İşbirliğinin temelinde, her iki ortağın da Parker teknolojilerinin Volvo CE’nin elektrikli makine filosuna entegrasyonu yoluyla ortaya konan temiz teknolojilere ve yenilikçiliğe olan bağlılığı yer alıyor.

Volvo’nun elektrikli makinelerinde bulunan Parker bileşenlerinin örnekleri arasında kontrolörler, invertörler, elektrik motorları, soğutucu filtreler ve hortumlar ile soğutma matrisleri yer alıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler