13 Temmuz 24, Cumartesi

Özbekistan’ın prestij projesi “Piramit Tower” Doka’ya emanet

Türkiye’de ve dünyada pek çok büyük çaplı projede sorumluluk üstlenen Doka, Piramit Tower projesine, özel kalıp, iskele ve mühendislik çözümleriyle katkı sağlıyor. Kısa süre önce Özbekistan’da düzenlenen UzBuild 2024’e katılan Doka, fuarda Özbekistan’ın en önem verilen projelerinden olan Piramit Tower’da hızlı ilerleme sağlanması için bugüne kadar hangi ürün ve sistemlerin kullanıldığı ve ne tür özel çözümler sunulduğu konusunda bilgi verdi.

 

İnşaatın tüm alanlarında yenilikçi kalıp çözümleri ve hizmetleri için dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Doka, UzBuild 2024 Fuarı’na katılarak yapımında görev aldığı ve Özbekistan’ın prestij projesi olan Piramit Tower Rezidans ve Ofis AVM projesinde yapılan çalışmaları sergiledi. Doka yetkilileri katılımcılara projede yapılanlar hakkında bilgi verdi.
Doka temsilcileri yaptıkları bilgilendirmelerde projeye bütüncül yaklaşımlarının maliyetleri düşürürken ayrıca zamandan tasarruf edilmesini sağladığını da anlattı.

Özbekistan’ın en önemli projelerinden biri
Tamamlandığında 48 katlı ve 185 metre yüksekliğinde olacak Piramit Tower Rezidans ve AVM Projesi, Özbekistan’ın en prestijli projelerinden biri olarak gösteriliyor. 2024 yılı içinde tamamlanması planlanan Piramit Tower, 10,670 metrekarelik alanda ofisler, rezidanslar ve sosyal alanlar içeren komplex bir yapı olarak faaliyet gösterecek.
Ana yüklenici Koç Construction’ın başarısı ve projede birikimi ve uzmanlığı nedeniyle tercih edilen Doka’nın projeye özel çözümleri sayesinde projede hızla sona yaklaşılıyor.
Piramit Tower Projesi’nde, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen en yeni ürünlerden oluşan geniş yelpazeden faydalanan Doka ekibi, Doka Xclimb 60 Hidrolik Tırmanır Kalıp Sistemi, Xclimb 60 Koruma Perdesi ve ReFormaX Perde Kalıp Sistemi gibi ürünleriyle çözümler sunarak yüksek katlarda zorlu hava koşullarına karşı en yüksek korumayı sağlarken, vinç kullanımını da en aza indiriyor.

Önemli projelerde Doka imzası

Doka, Irak’taki Baghdad Mall Alışveriş Merkezi, Orta Asya’nın en yüksek binası olan Özbekistan’daki Nest One Tower, Azerbaycan’daki Flame Towers ve Zaha Hadid’in son projelerinden biri olan Irak Merkez Bankası da dahil olmak üzere Orta Doğu ve Asya bölgelerindeki birçok büyük projede kapsamlı çalışmalarının yanı sıra güvenilirliği ve profesyonelliği ile biliniyor. Firma olarak kendisini müşterilerinin taleplerine yanıt verme konusunda tam esneklik ve çeviklik sağlayan çözüm odaklı bir ortak olarak konumlandıran ve Avrupa güvenlik standartlarına uygunluğu tanınmış olan Doka, gerektiğinde sertifika değerlendirmelerini kapsayan saha eğitimleri de veriyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler