11 Nisan 24, Perşembe

Orhan Mermer Yöneticisi Tuncay Yaman: “Hitachi, güç ve yakıt verimliliğini bir arada sunuyor”

Orhan Mermer’in makine parkındaki Hitachi gücü; ZW370-5B Lastikli Yükleyici ve ZX490LCH-5A Paletli Ekskavatör’den oluşuyor. Orhan Mermer Yöneticisi Tuncay Yaman, kullandıkları Hitachi iş makinelerinin hem üretim için gerekli gücü hem de yakıt verimliliğini bir arada sunduğunu söyledi.

Orhan Mermer Yöneticisi Tuncay Yaman

Orhan Mermer; 1985 Yılında Afyon İscehisar’da faaliyetlerine başladı. Öncelikleri arasında insana ve çevreye saygı bulunan firma, üretim faaliyetlerini bu doğrultuda sürdürüyor. Müşteri odaklı çalışması ve kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile kısa bir sürede bir dünya markası haline gelen Orhan Mermer, ocaklarından çıkardığı blokları kendi fabrikasında işleyerek dünyanın birçok ülkesindeki müşterisine ulaştırıyor. Müşteri ve çözüm odaklı; yüksek kaliteli işçi ve iş güvenliği, çevreci ve doğaya zarar vermeden yaptığı üretim ile farklılaşan Orhan Mermer, ocaklarında ve fabrikasında en son teknolojiyi kullanıyor.

Eğitimli ve tecrübeli kadro
Orhan Mermer’in aynı zamanda eğitimli ve tecrübeli kadrosu ile de dikkat çektiğini belirten Orhan Mermer Yöneticisi Tuncay Yaman, firma olarak kendi alanları ile ilgili teknolojiyi ve yenilikleri takip ederek kullandıklarını söyledi. Yaman yaptıkları ihracat ile ülke ekonomisine de önemli katkı sağladıklarını belirterek “Orhan Mermer Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde mimarların ve müteahhitlerin çözüm ortağı olarak çok özel projelerin tamamlanmasını sağlamaya devam ediyor” şeklinde konuştu.
Yaman şu an üretim yaptıkları traverten ocağının aylık üretim kapasitesinin yaklaşık 1500 metreküp- yani 4500 ton olduğunu da belirterek “Yıllık üretim kapasitemiz ise 15 bin ila 20 bin metreküp yani 50-60 bin ton arasında değişiyor” ifadelerini kullandı.

İş yükü makinelerde
Mermer üretiminde ana yükün iş makinelerinde olduğunu belirten Yaman, ocak işletmeciliğinde doğru makine seçmenin hayati olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz firma olarak iş makinesi konusunda ENKA Pazarlama’ya ve Hitachi’ye güveniyoruz. Üretimde elde ettiğimiz verimlilik de bu konuda doğru karar verdiğimizi gösteriyor. Hem kullandığımız iş makinelerinin performansından hem de ENKA Pazarlama’nın hizmetlerinden memnunuz. Operatörlerimiz de kullandıkları makinelerin özellikle gücünden, konforundan ve kabinin görüş açısından memnun olduklarını bize iletiyorlar” dedi.

Düşük yakıt, yüksek verim

Yaman, makine yatırımı yaparken birinci kriterlerinin yakıt verimliliği olduğunu, bununla beraber makinenin mermer üretimi için gerekli güce sahip olmasını da göz önünde tuttuklarını da söyleyerek “Kullandığımız Hitachi yükleyici ve ekskavatörler mermer ocağı koşullarına uygun teknik özelliklere sahip, bu da bizim işlerimizi kolaylaştırıyor. Hitachi iş makineleri hem üretim için gerekli gücü hem de yakıt verimliliğini bir arada sunuyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler