13 Temmuz 24, Cumartesi

New Holland mini makinalar kiralamada avantaj sağlıyor

Kiralama sektöründe firmalar, parklarında bulunan makinaların teknik üstünlükleri ve verimliliklerinin yanı sıra servis hizmeti ile de farklılaşıyor. Türkiye genelinde hizmet veren Poslu Forklift firması da bu nedenle parkını, arkasında TürkTraktör’ün olduğu New Holland iş makinaları ile güçlendiriyor.

Konya merkezli Poslu Forklift firması, sadece kendi bölgesine değil Türkiye’nin her yerine hizmet sunuyor. Ağırlıklı olarak forklift ve mini iş makinaları segmentlerinde kiralama ve servis hizmeti veren firmanın makina parkındaki ağır topları ise TürkTraktör tarafından tedarik edilen New Holland marka iş makinaları. Faaliyetlerine 2012 yılında Konya’da başlayan firmanın kurucusu

Metin Poslu-Poslu Forklift Kurucusu

ile bir araya gelerek sundukları hizmetleri ve makina parklarında bulunan New Holland mini yükleyicileri konuştuk. 2019 yılına kadar forklift ve mini makina alanında servis hizmeti verdiklerini 2019 yılı itibari ile de faaliyet alanları arasına makina kiralamayı eklediklerini belirten Poslu, şu anki kiralama parklarının da tamamen forkiflt ve mini makinalardan oluştuğunu sözlerine ekliyor.

Kiralama sektörü büyüyecek

Hizmet ürettikleri kiralama sektörüne ilişkin yaptığı değerlendirmede kiralamanın Türkiye’de büyümeye açık bir sektör olduğunu belirten Poslu, satın alma maliyetlerinin artmasının da kiralamaya ilgiyi artıracağını düşünüyor. Önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek yeni altyapı ve üstyapı projelerinin iş makinası ihtiyacını artıracağını da ekleyen Poslu bu talebin kiralamayı da etkileyeceğini dile getirerek “Dediğim gibi makina satın alma maliyetlerinin artması, yedek parça ve bakım maliyetlerinin yükselmesi gibi nedenlerle insanlar daha fazla kiralama seçeneğine yöneliyor. Kiralamanın kullanıcıya sağladığı faydalar görüldükçe ve bu alandaki hizmetlerin kalitesi arttıkça bu alanın gelişeceğini düşünüyorum” şeklide konuşuyor.

 “New Holland sahada elimizi güçlendiriyor”

Poslu Forklift’in uzmanlığı ve tecrübesinin yanı sıra geniş ve güçlü bir makina parkı ile de hizmet verdiğini açıklayan Poslu, “Makina parkımızda şu anda TürkTraktör tarafından tedarik edilen iki adet New Holland mini yükleyicimiz bulunuyor. Bunlar, 2018 yılında aldığımız New Holland L218 ve 2021 yılında aldığımız New Holland L318 mini yükleyiciler. Bu makinalar sahip oldukları teknik özellikler ve arkalarında TürkTraktör’ün olması nedeniyle müşteri karşısında elimizi güçlendiriyor” diyor. Ağırlıklı olarak döküm, peyzaj ve altyapı sektörlerine ürün ve hizmet sunduklarını belirten Poslu, New Holland makinaların müşterilerinden yüksek talep gördüğünü de sözlerine ekliyor. Poslu’ya göre bu talebin yüksek olmasının nedeni ise makinaların teknik özelliklerinin gelişmiş olması, az arıza yapmaları, yakıt tüketimlerinin düşük olması ve verimli bir çalışma sağlaması. Tüm bu nedenlerle parklarında bulunan New Holland mini yükleyicilerden memnun olduklarını belirten Poslu, ilerleyen dönemlerde yapacakları yeni makina yatırımlarında da tercihlerinin TürkTraktör ve New Holland olacağını dile getiriyor.

 TürkTraktör desteği

“Makinaların kalitesi daha önce tecrübe ettiğimiz makinalara göre daha yüksek. Ayrıca TürkTraktör sahadaki makinasına sahip çıkıyor. Servis ve yedek parça konularında sorun yaşamıyoruz. TürkTraktör’ün servis ağının tüm Türkiye genelinde yaygın olması da bizim elimizi güçlendiriyor. Çünkü bu yaygın servis ağının verdiği güven ile makinalarımızı Türkiye’nin her yerine içimiz rahat bir şekilde gönderebiliyoruz” diyen Poslu sözlerini şöyle tamamlıyor: “Kiralama görece yeni ve büyüyen bir sektör. Sektörün eksikleri ve zayıf noktaları var. Kiralama sektörünün zayıflıklarından birisi de haksız rekabetin olması. Bu sektörde makinanın gücü ve verimliliği kadar iyi hizmet vermek de önemli. Biz de bu iki noktada yani makinalarımızın verimliliği, dayanıklı, teknik üstünlükleri ve sunduğumuz hizmet ile haksız rekabetin olduğu ortamda rakiplerimizden farklılaşıyoruz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler