22 Haziran 24, Cumartesi

Motto Türkiye, FINE kaya delicilerle hizmet alanını genişletiyor

CIFA (İtalya) marka beton ekipmanlarının distribütörlüğünü başarı ile yürüten Motto Türkiye, sektördeki liderliğini daha da ileriye taşımak amacıyla önemli bir adım daha atarak ülkemizde bilinen ve tanınmış bir marka olan hidrolik kaya delici ve kaya kırıcı ataşman markası FINE’ın (Feel Industrial Engineering, G. Kore) Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Yeni marka ve ürünler ile ilgili Motto Türkiye İş Geliştirme ve Ürün Müdürü Alper Siral ile konuştuk.

Uzun yıllar sektöre hizmet vermiş tecrübeli çalışanları ile CIFA marka beton ekipmanlarının distribütörlüğünü başarıyla yürüten Motto Türkiye gösterdiği üstün performans ve kalite ile dünyada sayılı oyuncular arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Motto Türkiye, sektördeki liderliğini daha da ileriye taşımak amacıyla önemli bir adım daha attı. Motto Türkiye, ekskavatörlere monteli hidrolik ataşmanlar alanında müşterilerine daha fazla çözüm sunabilmek adına, sektörde önde gelen markalardan biri olan FINE markasının Türkiye ve Batı Afrika yetkili distribütörlüğünü üstlendi. Bu stratejik ortaklık, Motto Türkiye ve Motto Afrika’nın müşterilere sunduğu çözümleri daha da genişleterek, inovasyon ve kalite konusundaki taahhütlerini bir üst seviyeye taşıyacak.
Motto Türkiye’nin bu yeni yetkili distribütörlük anlaşması, hidrolik ataşmanlar konusunda müşterilere geniş bir yelpazede çözümler sunma kapasitesini artırıyor. Bu ataşmanlar, güçlü hidrolik sistemleri, dayanıklı malzemeler ve yenilikçi tasarımlarıyla öne çıkıyor. Tüm inşaat, hafriyat, ocaklar ve madenlerde kullanılan bu ataşmanlar, iş verimliliğini artırarak, maliyetleri düşürmeyi ve projeleri daha etkili ve daha hızlı şekilde yönetmeyi amaçlıyor.

“Beton dışı ekipmanlarda da kalıcı olacağız”

Motto Türkiye İş Geliştirme ve Ürün Müdürü Alper Siral, Motto Türkiye’nin kısa sürede önemli aşamalar kaydettiğini belirterek “Şu anda Motto Türkiye olarak 4 ülkede kendi iştiraklerimiz bulunmakta, ayrıca diğer ülkelerde de kendi alt bayiliklerimiz ile ürünlerimizin satışını gerçekleştirmekteyiz.” dedi. Temsilciliğini üstlendikleri yeni marka ile ilgili de yorumlarını paylaşan Siral, Motto Türkiye’nin beton ekipmanları alanında kendini kanıtlamış bir firma olduğunu, şimdi ise kendileri için yeni bir dönem başladığını ve yeni marka ile beton dışı ekipmanlara da girdiklerini belirterek bu alanda kesinlikle kalıcı olacaklarını söyledi.

Tüm dünyaya servis hizmeti

Türkiye’nin en tecrübeli ve uzun yıllardır sektörde çalışmakta olan bir atölye ekibine sahip olduklarını belirten Siral, “Çok kuvvetli bir servis ağı ile hizmet veriyoruz. Servis ağımızla ve ekibimizle Türkiye dışındaki taleplere de yanıt veriyoruz. CIFA bizi yetkili olduğumuz alanlar dışında tüm dünya geneline servis işlemlerini yönlendirmek üzere konumlandırdı. Dünyanın herhangi bir ülkesinde bir sorun yaşandığında bizim ekiplerimiz müdahale edebiliyor. Satış sonrası hizmetler bizim en güçlü olduğumuz alan. Bu gücümüz yeni ürün grubunda da başarılı olmamızı sağlayacak. Günümüzde makinalar ve ekipmanlar teknolojik olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip. Asıl fark satış sonrası hizmetlerde ortaya çıkıyor. Bu noktada güçlü servis yapılanmamız ve tecrübeli ekibimiz bizim için beton ekipmanlarında olduğu gibi yeni ürün grubunda da en büyük silahımız” dedi.
Güney Koreli Feel Industrial firmasının, 2000 yılından bu yana hidrolik ataşman üretimi yaptığını ve ekskavatöre monteli kaya delici ekipmanlar ile ekskavatöre monteli hidrolik kaya kırıcılar üreterek tüm dünyaya sunduğunu belirten Siral, “Motto Türkiye olarak iki ürün grubunu da Türkiye’de pazara sunuyoruz. Ama özellikle kaya delici ataşmanlar ürün grubuna ağırlık vereceğiz. Yeni ürün grupları beton grubu ürünlerinden farklı uzmanlıklar gerektiriyor. Bu nedenle yeni markanın satış ve servis hizmetleri ile ilgili yeni bir yapılanmaya gittik” şeklinde konuştu.

Tek ekskavatör ve tek operatör ile birden fazla işlem

Türkiye pazarında bu ekipmanlara yoğun ihtiyaç bulunduğunu da sözlerine ekleyen Siral, “Özellikle deprem bölgelerinin yeniden inşa faaliyetleri kapsamında inşaat sektöründe bir hareketlenme oldu. Bu inşaat faaliyetinin yürütülebilmesi için, gerekli betonun üretimi için yoğun şekilde delme patlatma yapılması gerekiyor. Bunlar da delme patlatma işi için olmaz ise olmaz makinalar” dedi. Dünyada bu konuya yönelmiş sayılı imalatçı olduğunu da söyleyen Siral “Türkiye ve dünya pazarını ele geçiren büyük markalar bunları komple ünite olarak sunuyorlar. Bizim avantajımız ise hali hazırda ekskavatöre sahip olan müşterilerimizin şantiyelerindeki bu makinelerini kolay değişim ataşmanları vasıtası ile kova, kırıcı, delici vb şeklinde daha hızlı ve zaman kaybı olmadan daha hızlı ve daha ekonomik şekilde kullanabilmesi. Yani tek ekskavatör ve tek operatör ile birden fazla işlem yapılabilmesi” şeklinde konuştu.

Kentlerin yeniden inşası

Geride bıraktığımız 2023 yılına ilişkin bir değerlendirme de yapan Siral, sektör açısından 2023’ün iyi bir yıl olmasına rağmen ülkemiz için büyük sıkıntıların yaşandığı bir yıl olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Geçtiğimiz yılın başlarında ülkemizde dünyanın en büyük felaketlerinden biri yaşandı. 10 şehrimizi etkileyen depremlerde on binlerce insanımızı kaybettik. Bu felaketler insanlara telafisi mümkün olmayan acılar yaşattı. Şehirlerimiz yerle bir oldu. Ama felaketin ardından yıkılan kentlerin yeniden inşası gerekiyordu. Bu gereklilik de sektörün hareketlenmesine yol açtı. Çok ciddi makina ihtiyacı oluştu. Maddi yaraların sarılması, yıkılan kentlerde yaşamın tekrar normale dönmesi için yapılan faaliyetlerin artması ile orantılı olarak makina satışları da arttı.”

Ekskavatör Monteli Kaya Delici Atacman EX-DRILL 300/400 Avantajları

Piyasada halihazırda bulunan tüm paletli kaya delicilerin fonksiyonlarını yapabilmesine ek olarak;
Paletli delicilere nazaran çok daha düşük bir ilk yatırım maliyeti,
Kırıcı hattı ve Quick Coupler vasıtası ile kolayca her marka ekskavatöre montaj-demontaj,
Paletli delicilerin tüm işlevlerine sahip (rod changer, compressor, dust collector, feed vb),
Kablosuz uzaktan kumanda ile delgi (kabin içinden yada 50 m mesafeden),
Geniş operatör görüşü
Güçlü tabanca,
Oldukça makul işletim maliyeti,
Kolay nakliye (5t kamyon ile),
Neredeyse her yönde delgi kabiliyeti (Yukarı-aşağı 280 derece, dairesel 360 derece, sağa-sola 10+15 derece),
Kolay ve masrafsız bakım
Her türlü kayaç şartlarında delgi imkanı
Geniş manevra kabiliyeti.

Ekskavatör Monteli Kaya Delici Ataçman EX-DRILL Teknik Özellikleri

Ekskavatör Aralığı:  5 ~ 40 ton
Ataçman Ağırlığı: 980 ~ 3,700 kg
Ataçman Boyutları: 6,300*2,000*1,750 mm
Çalışma Açısı: 280 derece (aşağıdan yukarıya)
Çalışma Açısı: 360 derece (sağdan sola)
Tilt Açısı: 10/15 derece (yandan yana)
Baskı Kuvveti: 10 ~ 32 kN
Tabanca: FINE FD300/FD400/FD500
Darbe Gücü: 10 kW ~ 23 kW
Dönüş Hızı: 0 ~ 290 rpm
Dönüş Torku: 175 ~ 975 Nm
Yağ Tüketimi: 220 l/dk
Çalışma Basıncı: 80 ~ 220 bar (max)
Kompresör Hava Debisi: 5,1 m³/dk
Kompresör Hava Basıncı: 10 bar
Rod adedi: 1+4/1+6
Rod Çapı: R32/T38/T45/T51
Delik Çapı: 51 ~ 102 mm
Rod Boyu: 1,830/3,660 mm
Delik Boyu: 2 ~ 21 m.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler