12 Nisan 24, Cuma

Mosa İnşaat, Hitachi ile projelerini daha hızlı ve verimli yürütüyor

Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri gibi kamu kurumlarının projeleri de dahil olmak üzere birçok altyapı ve üstyapı projesini başarı ile tamamlayan Mosa İnşaat, çalışmalarında ENKA Pazarlama’nın tedarik ettiği Hitachi marka ekskavatörleri kullanıyor. Firmanın makina parkında şu an ZX250LCH-5A, ZX300LCH-5A ve ZX530LCH-5A olmak üzere 3 adet Hitachi ekskavatör bulunuyor.

Ömer Faruk Akçay-Mosa İnşaat Yetkilisi

İzmir-Ankara KM 9+00’da Alt Geçit ve Kavşak Düzenlemesi işi kapsamında yapılan kazı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mosa İnşaat tarafından yürütülen çalışmalarda ENKA Pazarlama’nın tedarik ettiği 3 adet Hitachi marka ekskavatör çalışıyor. Kazı çalışmalarının kesintisiz devam ettiği bölgeyi ziyaret ederek hem makinaları çalışırken gözlemledik hem de Firma Yetkilisi Ömer Faruk Akçay ile makinaların kendilerine sunduğu katkıları ve yaptıkları işi konuştuk. Akçay, makinaların söküm gücünden hem kendilerinin hem de operatörlerin memnun olduğunu belirtti. Mosa İnşaat’ın bugüne dek Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri gibi kurumların projelerinde önemli işler üstlenerek bunları başarı ile yerine getirdiğini belirten Akçay şunları aktardı: “Firmamız metro inşaatları, içmesuyu inşaatları, kanalizasyon inşaatları, gölet inşaatları, yol yapım projeleri, okul inşaatları ve küçük-büyük onarım projeleri gibi işlere imza atmış, kendi alanında son derece başarılı bir firmadır.” 

Kaliteden taviz yok

Mosa İnşaat’ın yaptığı işlerde kaliteden ve iş güvenliğinden ödün vermeden çalıştığını da söyleyen Akçay “Projelerimizi gerçekleştirirken insana ve çevreye saygı, işveren beklentilerini karşılayan hizmet sunma, verilen taahhütlere sadık olma ilkelerimize bağlı kalıyoruz. Ayrıca teknolojiyi sürekli takip ederek kendini yenileyen ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir firma olduğumuzu da eklemek isterim” şeklinde konuştu.

ENKA Pazarlama desteği

Enka Pazarlama ile işbirliklerinin 2005 yılına kadar gittiğini belirten Akçay “Çok uzun süredir birbirimizi tanıyoruz ve birlikte verimli bir şekilde çalışıyoruz. 2005 yılında bir Hitachi ekskavatör aldık ve bu makinadan memnun kaldığımız için ayrıca ENKA Pazarlama’nın desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz için sonrasındaki makina alımlarımızda da Hitachi markasını tercih etmeye devam ettik. ENKA Pazarlama ve Hitachi üstlendiğimiz işlerde her zaman bize çok önemli katkılar sundular” ifadelerini kullandı.

“ZAXIS-5 Serisi’nden memnunuz”

Firmanın makina parkında şu anda 3 adet Hitachi ekskavatör bulunuyor. Bunlar; ZX250LCH-5A, ZX300LCH-5A ve ZX530LCH-5A. Akçay, kullandıkları makinaların ZAXIS-5 Serisi olduğunu ve bu serinin kendilerine sunduğu avantajların memnuniyet verici olduğunu belirterek “ZAXIS-5 Serisi bizim için sahada birçok artı oluşturuyor. Makinalara eklenmiş olan gelişmiş teknik özellikler zorlu koşullarda işlerimizi kolaylaştırıyor” şeklinde konuştu. ZAXIS-5 Serisi makinaların yüksek kalite, düşük yakıt safriyatı ve dayanıklılık sunduklarının da altını çizen Akçay şunları söyledi: “Bu makinalar, teknolojik olarak bir önceki seriden daha ileri noktadalar, ayrıca yaptığımız çalışmalarda, kazıda, söküm işlerinde yük kaldırmada, yüklemede daha düşük maliyetle daha verimli olduklarını söyleyebilirim.”

Makina kadar tedarikçi de önemli

Yaptıkları işlerde en büyük kozlarının kullandıkları iş makinaları olduğunu ve makinaların hayati bir rol üstlendiğini Akçay, verilen taahhütlerin eksiksiz olarak ve zamanında yerine getirilmesinin bu makinalara bağlı olduğunu söyledi. Üstlendikleri projelerin genelde zorlu işler olduğunun da altını çizen Akçay, kullanacakları makinaların da bu koşulların gerektirdiği özelliklere sahip olması gerektiğini ifade ederek “Bu nedenle makina seçiminde çok hassas davranıyoruz, kapsamlı araştırmalar ve incelemeler sonucunda karar veriyoruz. Hızlı, verimli ve güvenli çalışmamızı sağlayacak makinaları tercih ediyoruz. Elbette alınan makinanın sahada sürekli çalışır vaziyette tutulması da önemli. Bu noktada da tedarikçi firmanın gücü önem kazanıyor. Biz tüm bunları göz önünde tutarak iş makinası alımlarında tercihimizi ENKA Pazarlama ve Hitachi’den yanak kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Güçlü makinalarla iş hızlı ilerliyor

Akçay, Hitachi makinaların sahadaki performanslarına ve kendilerine sunduğu katkılara ilişkin ise şu bilgileri aktardı: “Hitachi ekskavatörlerimiz her şeyden önce söküm gücü konusunda kesinlikle çok başarılılar. Şu an bulunduğumuz sahada ağır şartlarda çalışıyoruz. Çalıştığımız zemin genellikle sert olduğu için makinalara önemli rol düşüyor. Hitachi ekskavatörler bu rolü başarı ile yerine getiriyor ve işlerimizi zamanında bitirmemizi sağlıyor.”

Sökümde rakipsiz

Makina parkına son olarak kattıkları ZX530LCH-5A’nın performansına ilişkin de bir değerlendirme yapan Akçay, “ZX530LCH-5A’nın performansından memnunuz. Bu makinanın özellikle söküm gücünün yüksek olması çok önemli bir nokta. Çoğu yerde kırıcı ile kırıp sonrasında malzemeyi almak durumunda kalıyoruz. Ama ZX530LCH-5A kırıcının ufak bir çatlatma yapmasının ardından malzemeyi rahatlıkla alabiliyor. Bu da hem hız, hem de işin maliyetinin düşmesi anlamında çok büşük bir avantaj oluşturuyor. Ayrıca hem ZX530LCH-5A’nın hem de diğer Hitachi ekskavatörlerimizin yükleme, hafriyat aktarma performansı da çok başarılı. Bizim için elbette yakıt kullanımı önemli ama daha önemli olan kesinlikle makinanın güçlü olması. Hitachi makinalar hem yakıt verimliliğini hem de ihtiyaç duyduğumuz gücü sunuyor” dedi. Akçay makinaları kullanan operatörlerin de hem söküm gücünün kendilerine verdiği rahatlıktan, hem kabinin konforundan hem de makinaların kolay kullanılabilir olmasından dolayı memnun olduklarını belirterek “Bizimle benzer işleri yapan tüm firmalara bu makinaları tavsiye ediyoruz. Zaten sahamıza gelip makinaların performansını görüp Hitachi alan birçok firma var” dedi. Akçay son olarak ENKA Pazarlama ile olan ilişkilerine de değinerek şunları söyledi. “ENKA Pazarlama ile ilişkilerimiz çok iyi. Satış Sonrası Hizmetler’de ihtiyaç duyduğumuzda her zaman yanımızda oluyorlar. Şu ana kadar makinalarımız arızadan veya yedek parçadan dolayı sahada hiç üretim dışında kalmadı. ENKA Pazarlama’nın gücü her zaman bizim yanımızda.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler