13 Temmuz 24, Cumartesi

Merlo’nun yenilikçi telehandlerları artık GÜRİŞ Endüstri güvencesinde

GÜRİŞ Endüstri, telehandler pazarında dünya devlerinden Merlo’nun Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Yeni markaya ilişkin sorularımızı yanıtlayan GÜRİŞ Endüstri Maden Grup Müdürü Burak Öztürk, “Telehandler müşterisinin satış ve servis ihtiyaçlarını biliyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. 2023 yılı içerisinde Merlo için 14 servis noktası açmayı planlıyoruz” dedi.

GÜRİŞ Endüstri Maden Grup Müdürü Burak Öztürk

Öncelikle GÜRİŞ Endüstri hakkında kısa bir bilgilendirme yapar mısınız?

GÜRİŞ Endüstri, 1984’ten bu yana Ankara Gölbaşı fabrikasında kendi markası ile sabit, mobil ve kompakt beton santrali üretimi gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra Robit Kaya Ekipmanları, Furukawa Hidrolik Kaya Kırıcı ve Delicileri, Schwing Beton Pompaları, Soilmec Ankraj, Temel ve Fore Kazık Ekipmanları, Merlo Teleskopik Yükleyicileri ve Kitamura Takım Tezgahları’nın Türkiye tek yetkili distribütörü olarak hizmet veriyor. Genel müdürlüğümüz İstanbul’da olan firmamızın Ankara, İzmir ve Adana’da bölge müdürlükleri bulunuyor. Ayrıca Diyarbakır, Antalya ve Karadeniz’de de hizmet noktalarımız mevcut. Bunların yanı sıra Karadeniz’den Antalya’ya, Trakya’dan Van’a kadar birçok ilde servis bayiliklerimizle hizmet veriyoruz.

Merlo telehandler ile olan iş birliğinizden bahseder misiniz?

Teleskopik yükleyici pazarı ülkemizde büyüyen pazarlardan biri. Biz de bu kapsamda GÜRİŞ Endüstri olarak ürün yelpazemize telehandler grubunu dahil etmek istedik ve alanında dünya çapında en bilinen markalardan olan Merlo’yu yelpazemize kattık. Bu kapsamda ülkemizde başka firmalar tarafından temsil edilmesinin ardından 2022 yılı aralık ayı itibarıyla biz pazara sunmaya başladık. Bu yıl Merlo için yeni ürünler sunma ve ülke çapında yapılanma dönemini yaşayacağız.

Merlo

Merlo markası hakkında bilgi vererek bu markanın ülkemizdeki konumuna ilişkin bir değerlendirme yapar mısınız?
Kuruluşu 1911’e dayanan İtalyan menşeili Merlo, 1981 yılında dünyada ilk teleskopik yükleyiciyi üreten firma. Dolayısıyla telehandler makinelerinin dünyadaki öncüsü diyebiliriz. Bir aile firması olan Merlo’nun başında da Pablo Merlo bulunuyor. Pazarda, özel tasarımlarıyla rakiplerinden ayrılıyor. Ülkemizde ise hak ettiği konuşma henüz ulaşamamasına rağmen repütasyonu son derece iyi durumda. Bugüne kadar Türkiye’de ürün özellikleri bazında müşteri memnuniyetini sağlamış bir ürün. Ancak yedek parça desteği zayıf kalmasından ötürü bir miktar geri planda kalmış diyebiliriz. GÜRİŞ Endüstri olarak biz telehandler müşterisinin satış ve servis ihtiyaçlarını biliyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Bizden önce bu ürünü alan müşterilerin servis ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ayrıca servis yapılanması yatırımlarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. 2023 yılı içerisinde Merlo için 14 servis noktası planlamaktayız. İlk 6 ay içerisinde tüm merkez servislerimizi ve servis noktalarımızı devreye almayı hedefliyoruz.

İnşaat sektörüne yönelik sunulan Merlo modelleri hangileridir?

Merlo

13,14,17 ve 18 metrelerde açılımı panoromik olan ön dengeleme ayaklarına sahip P serisi makineleri inşaat sektörüne sunuyoruz. Ayrıca Roto 40.18, 50.21, 50.26, 50.30 ve 50.35 model rotasyonlu, kule dönüşlü makinelerimiz bulunuyor. Kapsamlı ve kullanışlı makineler olmakla birlikte, vinç kapsamında kullanılabilecek 35 metreye kadar çıkan telehandlerlar da Merlo’nun ürün yelpazesinde bulunuyor.

Merlo’nun ürün gamında bulunan elektrikli modeller hakkında bilgi verir misiniz? Elektrikli modelleri Türkiye’ye getirmeyi planlıyor musunuz?

EW 25.5 model elektrikli telehandler, Merlo’nun 2021 yılında dünya pazarlarına sunduğu ve tercih edilen bir ürün olarak öne çıkıyor. 2,5 ton ve 5 metrelik bu ürün; yeraltı madenciliği, gıda sektörü ve besi çiftliklerinde tercih ediliyor. Kolay bakımlı ve sıfır emisyonlu bu ürünler çevreci olmasıyla avantaj sağlıyor. Merlo’nun elektrikli telehandlerini de ülkemizde pazara sunacağız.

Merlo

Merlo ürünlerini rakiplerinden farklılaştıran noktaları anlatır mısınız? Kullanıcı size göre neden bu markayı seçmeli?

Merlo, telehandlerlarının ana parça ve komponentlerini motor-pompa grubu hariç kendisi üretiyor. Bu da Merlo’ya tasarım esnekliği ve zenginliği sağlıyor. Telehandlerlar arasında en geniş kabine sahip olması ve iyi bir görüş açısı sunmasıyla operatörlere rahat bir kullanım imkanı veriyor. Bom yapısı olarak ise açıldığı zaman kendini aşağı bırakmaması, yük aldığında yaptığı salınımlarla inovatif ve ergonomik bir kullanım sunuyor. İnşaat sektörüne hitap eden panaromik (ön denge ayaklı) ürünlerde bom sağ sol kaydırma özelliğinin standart olarak bulunması ile beraber tarım grubunda bu özellik opsiyonel olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Telehandlerların standart olan ters fan özelliği ise arazi şartlarında, pamuk ve çırçır işletmelerinde, yoğun tozlu ortamlarda ve hem de inşaat faaliyetlerindeki kullanımlarda ayrıca avantaj sağlıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler