17 Mayıs 24, Cuma

Marubeni, yeni markası GHH ile Maden Türkiye Fuarı’nda

Madencilik ve tünel açma sektörlerinin önde gelen makine üreticilerinden Alman GHH’ın Türkiye temsilciliğini üstlenen Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Maden Türkiye 2024 11. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda, GHH MK-A20’nin gösterimini yapıyor.
Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.’nin “Açık Alan A-105A”daki standında ayrıca Komatsu’nun besleyicileri, kırıcıları ve ebatlayıcıları da sergileniyor.

Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Türkiye’de temsil ettiği dünyaca ünlü markalara eklediği Almanya menşeli GHH markalı ürününü ilk olarak, 2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Maden Türkiye 2024 11. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda sergiliyor. Fuara özel olarak ülkemize getirilen GHH MK-A20 yer altı maden kamyonu, kompakt yapısı, güçlü motoru ve son derece sağlam GHH tasarımıyla, sert kaya ve tünel açma uygulamalarında en düşük işletme maliyetlerini sunuyor. Maden Türkiye Fuarı’nın açık alanında yer alan A-105A numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., GHH MK-A20’ye ek olarak Komatsu’nun besleyiciler, kırıcılar ve ebatlayıcılarının tanıtımını da gerçekleştiriyor.

GHH MK-A20: Kompakt, güçlü ve dayanıklı yer altı maden kamyonu

Yer altı madenciliğinin güçlü markalarından GHH, tüm bilgi birikimini aktardığı kamyonlarından biri olan MK-A20 ile sert kaya ve tünel açma uygulamalarındaki tüm ihtiyaçları karşılıyor. 9.417 mm’lik uzunluğu, 2.200 mm’lik genişliği ve yüklü haldeyken 2.555 mm’lik yüksekliğiyle kompakt bir yapı sergileyen GHH MK-A20, 10 metreküplük standart damper kapasitesine ek olarak 6 veya 12,5 metreküplük damper kapasitesi seçenekleriyle de sipariş edilebiliyor. Yaklaşık 19 tonluk çalışma ağırlığı ve 20 tonluk yük kapasitesiyle, 39 tonluk toplam yüklü ağırlığa ulaşabilen GHH MK-A20, en zorlu, dar ve alçak yer altı madenlerindeki işlerin üstesinden kolaylıkla gelebiliyor.
Sağlam ve dayanıklı yapısı ile GHH, tasarımındaki salınımlı artikülasyon sayesinde optimum çekiş ve daha yüksek sürüş konforu sunuyor. ROPS / FOPS sertifikalı kabiniyle GHH MK-A20, operatörü için her iki sürüş yönünde kusursuz görüş açıları, pratik kullanım karakteri ve güvenliği garantiliyor.
En düşük işletme maliyetlerini sağlayan son derece güçlü GHH şase ve sistem tasarımlı isteğe göre uyarlanmış gövde ve boyutları sayesinde maden kullanımına uygunluk, GHH MK-A20’yi yer altı madenlerinin favorisi yapıyor. GHH MK-A20’de yalnızca kanıtlanmış teknolojilerinin kullanımı, sorunsuzluğu da beraberinde getiriyor. Sert kaya ve tünel açma uygulamalarındaki zorlu şartları, 2300 d/d’de ürettiği 209 kW’lık gücüyle aşabilen GHH MK-A20’de Cummins QSB6.7 motor kullanılıyor. Güçlü, verimli ve sorunsuzluğuyla ünlü motora, 4 ileri ve 4 geri vitesli Powershift şanzıman eşlik ediyor.

GHH, Marubeni Dağıtım ve Servis ile Güçleniyor!

GHH’ın 1782 yılına uzanan köklü maden deneyimiyle ürettiği makinelerin Türkiye temsilciliğini üstlenen Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., deneyimli satış ve satış sonrası ekipleriyle maden sektörüne katma değerli hizmet vizyonunu kazandırmayı hedefliyor. Yer altı madencilik sektörü için özel olarak tasarlanmış yükleyiciler ve damperli kamyonlar üreterek dünya çapında bir üne kavuşan GHH, ürünlerinin sağlamlığı, maliyet etkinliği, bakım kolaylığı ve sürücü ergonomisi sayesinde yumuşak ve sert kaya madenciliğinde avantaj sağlıyor.
Jeopolitik önemine ek olarak; bakır ve demir cevherleri, kömür ve kromun da bulunduğu çok sayıda maden kaynağına ve dünyanın en büyük bor yataklarına sahip olan Türkiye, küresel emtia pazarının önemli oyuncularından biri konumunda da yer alıyor. Türkiye’de önemli sayıda müşteriye ürün sağlayan, yakın zamanda Komatsu ailesinin bir parçası olmaya hazırlanan, Alman Makine üreticisi GHH, Marubeni Dağıtım ve Servis’in satış ve satış sonrası hizmetlerindeki güçlü ağına güveniyor.

GHH Grubu Hakkında:

GHH Grubu, dar ve orta maden damarlarına odaklı madencilik uygulamalarına, Yer Altı Sert Kaya ve Yumuşak Kaya Madenciliği ve Tünel Açma Endüstrileri için çözümler sunuyor. GHH Grubu, çeşitli stratejik ortak şirketler de dahil olmak üzere GHH Fahrzeuge GmbH (Almanya), GHH Mining Machines (Güney Afrika) ve BAT Bergbau Services’den (Almanya) oluşuyor. GHH, uzun süredir Alman merkezli özel bir şirket olan Schmidt Kranz Group’un bir parçasıyken, yakın dönemde yer altı ve yer üstü madencilik sektöründe Global bir OEM olan Komatsu bünyesine katılım süreci devam ediyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler