13 Temmuz 24, Cumartesi

Manitowoc’tan yeni sürücü kabini 

Yeni nesil kabin, geçtiğimiz Aralık ayında piyasaya sürüldü ve ilk olarak üç akslı tüm arazi vinçlerinde GMK3050-3, GMK3060-2 ve GMK3060L-1’de tanıtıldı. Artık GMK4090-1, GMK4100L-2, GMK5150-1 ve GMK5150L-1 modellerinde de mevcut. Manitowoc, yeni kabinin Avrupa’daki en son çarpışma testi gereksinimlerini karşıladığını ve ECE R29-3 onaylı olduğunu açıkladı. Açıklamada “Arazi tipi vinçlerin genel kompakt boyutları değişmeden kalırken, vinç operatörleri kabin içinde artırılmış alandan yararlanıyor. 2.55 m genişlikteki Manitowoc, iç mekanda birçok özelliği barındırır. Ön paneldeki, koltuklar arasındaki ve aracın kapılarına entegre edilen pratik bölmeler, DIN A 4 formatında bile gevşek öğeleri ve belgeleri saklamak için geniş alan sunar. Üretici, sürücü ve yolcu koltuğu arasında daha fazla saklama alanı var” denildi.

Havalı süspansiyonlu, kolçaklı ve koltuk ısıtmalı ergonomik bir sürücü koltuğu standart olarak geliyor. Sürücü ve yolcu tarafı arasındaki hareket, orta konsolun çıkarılmasıyla kolaylaştırılıyor. CCS (Vinç Kontrol Sistemi) kabine entegre edilmiş durumda, USB bağlantı noktaları ise cep telefonlarının ve diğer cihazların şarj edilmesine izin veriyor.

Manitowoc’taki mobil vinçler ürün yönetimi başkan yardımcısı Andreas Cremer, konu ile ilgili şu bilgileri verdi: “Yeni nesil Grove kabinleri“ cab2020 ”prototipini, tasarım çalışmasının bir parçası olarak bauma 2019’da pazara sunduk. Geri bildirim o noktada zaten son derece olumluydu, ancak yine de müşteriler ve operatörlerle doğrudan konuşma fırsatını yakaladık ve onların yorumlarını yeni taşıyıcı kabinin son geliştirme aşamalarına dahil ettik.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler