20 Temmuz 24, Cumartesi

Makser Vinç Genel Müdürü Mustafa Tam: Vinçlerimiz firmalara değer katıyor

1250 TON kaldırma kapasitesine sahip ZOOMLION ZCC12500 paletli vinç, Makser Vinç tarafından Sarılar Grup’a teslim edildi. Her iki firmanın yetkililerinin katıldığı etkinlikle teslimatı yapılan vincin yüksek tonajlı ve prestijli işlerde Sarılar Grup’a önemli artılar sağlayacağı belirtildi. Sarılar Group daha önce de, rüzgar türbinleri için özel olarak tasarlanan 800 ton kapasiteli Zoomlion ZCC9800W modelini filosuna katmıştı. Makser Vinç Genel Müdürü Mustafa Tam ile hem teslimatı hem de sektörü konuştuk...

Öncelikle Sarılar Grup’a teslim edilen Zoomlion ZCC12500 vincin teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilir miyiz?

 

Mustafa Tam – Makser Vinç Genel Müdürü

Zoomlion ZCC12500 model vincimizinin ana komponentlerinin tamamı uluslararası markalardır. Yapılacak işin ihtiyacına göre farklı boom uzunluklarında ve konfigürasyonlarda vinç kurulumu yapılabilir. Ana Boom 150 mt, Luffing boom kurulumu ile 102+102 mt. maksimum uzunlukta kurulum yapılabiliyor.

Sarılar Grup, bu vinci özel bir proje için mi aldı, öyle ise makina hangi projede çalışmaya başlayacak?

Bu vinci özel bir proje için satın almadılar. Sarılar Grup firması gibi uluslararası alanda önde gelen firmalar,  yüksek tonajlı vinçler ile makine parklarını büyütmek istiyorlar. Bu kapasitede vinçler de özellikle özel ve büyük projelerde çalışacak firmalara değer katıyor.

Sarılar Grup, daha önce ZCC9800W 800 vinci almıştı. Bu firmanın Zoomlion markasını seçmesinin sizin için anlamı nedir? Sarılar parkındaki toplam makina sayınız kaç oldu?

Sarılar Grup firmasına son iki sene içerisinde 35M USD’lık makine satışı gerçekleştirdik. Şu an da 2 adet ZCC9800 800 tonluk vincin ve ZCC1250 tonluk vincin teslimatlarını yaptık. Bu ay içerisinde fabrikadan yola çıkacak ZCC32000 2000 tonluk vincimizde bu yıl içerisinde teslim etmiş olacağız. Ayrıca geçtiğimiz ay yine içerisinde ZCC9800 800 tonun bulunduğu 10 adetlik vinç satışının da sözleşmesini karşılıklı olarak imzaladık.

Size göre Sarılar Grup’un Zoomlion’u seçmesinin ana nedenleri nelerdir?

Sarılar Grup’un bu satışlarda bizleri tercih etmesinin ilk sebebi Zoomlion vinçlerinin kalitesine duydukları güvenden ve Makser Vinç’in sektörde uzun yıllardır elde ettiği tecrübesinden kaynaklanıyor. Daha sonrasında satışlarımızın devam etmesinin sebebinin ise ilk teslimatımızdan bu yana satış sonrasında yaşattığımız memnuniyet olduğunu düşünüyoruz.

Size göre gelecek dönemde rüzgar projelerinde hangi özellik ve tonajdaki vinçler öne çıkacak?

Rüzgar projelerinde özellikle 600-800 ton sınıfı vinçler tercih ediliyor. Fakat gelecek dönem rüzgar projelerinde 600-650 ton sınıfı vinçler yetersiz kalacaklar. “Gelecekdönemde rüzgar projelerinde 800 ton ve üzeri vinçlerin kullanımı artacak.”

Teslimatı yapılan Zoomlion ZCC12500 vinci nakliye ve montaj açılarından değerlendirir misiniz?

Vincin limandan Sarılar Grup sahasına sevkiyatı yaklaşık olarak 2-3 gün içerinde tamamlandı. Vincin kurulumuna göre ilk montaj edilecek parçalardan başlayarak sevkiyatı gerçekleştirdik. Bu sayede aynı zamanda sevkıyat ile birlikte montaj işlemine de başlayabildik. Vincin kurulumu 10 kişilik ekibimiz tarafından 6-7 gün içerisinde tamamlandı.

Türkiye pazarında bu model ile ilgili hedefleriniz nedir?

Kısa sürede 800 ton ve 1250 ton gibi yüksek kapasiteli vinçlerin satışlarını gerçekleştirerek güzel işlere imza attık. Bu satışların artarak devam etmesini umuyoruz.

Zoomlion vinçlerin özellikle rüzgar projelerinde kullanıcılara sağladığı avantajları özetler  misiniz?

Zoomlion ,ZCC9800W 800 tonluk modeli rüzgar projeleri için özel olarak dizayn etti ve 2018 yılında üretime başladı. Çin iç pazarı,Uzak doğu ülkeleri ve bizim ülkemizde rüzgar projeleri için ilk tercih edilen model oldu . Tercih edilmesinin sebebi rakiplerine göre daha yüksek kapasite sağlaması , hızlı kurulum avantajı ve nakliyede kolaylık sağlamasından kaynaklanmaktadır.

Müşterilerinize sunduğunuz satış sonrası hizmetler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Makser Vinç olarak uzun yıllardır vinç sektöründe tecrübeli ekibimiz ile hizmet veriyoruz. Bizim için, bir malın satışın iyi olmasının ilk sebebinin satış sonrası hizmet kalitesinden geçtiğinin bilincindeyiz. Bu anlamda öncelikle yedek parça depomuzu güçlü tutuyoruz. Sonrasında hızlı bir şekilde müşterinin servis talebini cevaplandırıyoruz.

ZOOMLION ZCC12500

-Motor: Cummins
-Pompalar: Rexroth
-Tambur Redüktör: Rexroth
Tambur Motor: Rexroth
Halat: Diepa
Kontrol sistemi ve Sensörler: Hirschmann

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler