18 Mayıs 24, Cumartesi

Maats İnşaat Makinaları, güçlü markaları ile KOMATEK’te

Maats İnşaat Makinaları, Komatek 2022’ye güçlü markaları ile katılıyor. Firma standında, Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Doosan’ın DX 225LC ekskavatörlerini ve Manitou’nun MT-X 1840 telehandler modelini ziyaretçilere sunacak.

Firmanın sergileyeceği DOOSAN DX225  sınıfının en çok tercih edilen ekskavatör  modeli ve sessiz çalışma, yakıtta cimrilik,daha fazla kazma ve koparma gücü özellikleri ile  bir adım öne çıkıyor. İnşaat müteahhitlerinin, hafriyatçıların yükleme ,boru döşeme, arazi temizleme ,yıkım  gibi  çok yoğun kullanım ihtiyaçlarında  tercih ettikleri bir model olan DOOSAN  DX225LC, standart olarak gelen  özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu özellikler şu şekilde özetlenebilir:
Doosan; makinalarda kendi ürettiği motoru (Doosan DL06 -148 BG) kullandığı için bakımları en kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.
Standart ağır hizmet  bom (5,7mt) ve arm (2,9mt) sayesinde  belirlenmiş tüm işler için çözüm ortağı  olup buralardaki pim burçlarında  “geliştirilmiş yeni burç dizaynı” sayesinde  sağlam bir yapı elde edilmektedir. Arm alt sacını korumak ve  güçlendirmek için ilave çubuklar da eklenmiştir.
-Yakıt tasarrufu sağlayan  bekleme modu sayesinde, operatörün tüm duraklamalarında motor ve hidrolik pompalar bekleme moduna geçerek  tasarruf sağlar. Benzer şekilde motor/pompa eşleşmesi de  -yeni bir özellik olup- makinada yakıt tasarrufuna destek verir.
Standart olarak gelen  1,08 m³’lük  ağır hizmet kovası ile  üretim  ve verimlilik artırılmış olmakta ve erken çıkabilecek kova kalite problemlerinin  de önüne geçilmiş olmaktadır.
Güçlendirilmiş  cer dişlisi yapısı  darbe ve aşınmalara daha uzun dayanıklılık göstermektedir. Yürüyüş zinciri de tüm dış etkenlerden yalıtılmış gresli baklalardan yapılmıştır.
Kabin içi konfor, rahatlık ve sessizlik sayesinde DX225’i kullanmak, kullanıcılar için bir zevk haline gelmekte, geniş gösterge paneli, geri görüş kamerası ve geniş yan aynalar  bu konforu  daha da güvenli hale  getirmektedir.

MANITOU MT-X 1840

Maats İnşaat Makinaları tarafından sergilenecek olan bir diğer ürün ise 18 m sınıfı ve 4 ton kapasiteli Manitou MT-X 1840 Telehandler. Bu makina, maksimum 4.000 kg kaldırma kapasitesi ile 18 mt sınıfında Türkiye’de en yaygın kullanılan, pazarda sınıfının lider makinesi olarak dikkat çekiyor. Azami yerden yüksekliği, 3 direksiyon modu ve keskin dönüş yarıçapı, engebeli arazide manevra kabiliyetini kolaylaştırıyor. MT-X 1840, dengeleme sistemi sayesinde yükleri daha güvenli bir şekilde taşıyor. Sağlam, dayanıklı, taşınabilir ve çok yönlü, çeşitli şantiyelerde operasyonların bel kemiği olabilecek bir makine olarak tanımlanıyor. Manitou 1840 modelinde, standart olarak sunulan ve ileri – geri yön seçimi dahil diğer tüm hidrolik bom ve ataşman kontrollerini içeren Manitou patentli JSM joystick sayesinde operatör bir eliyle sürekli olarak joystick üzerinden tüm hareketleri elini kaldırmadan tek Joystik üzerinden yapabiliyor. Sol eliyle ise sadece direksiyon üzerinde tutmasına olanak sunmakta ve böylece hem yüksek güvenlik sağlanmakta hem de çok daha seri çalışma hızını koordineli olarak gerçekleştirilebilmekte. Manitou Telehandler, şantiyedeki işlerinizin omurgası olarak kullanıcısına işlevsellik ve çok yönlülük sağlayacak sağlıyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler