22 Haziran 24, Cumartesi

LINDE MH’nin Yeni 1252 Serisi E20-E35 Akülü Forkliftleri Yüksek Performans Ve Dayanıklılık Sunuyor

Türkiye temsilciliğini Hasel’in yaptığı Linde MH’nin 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, en son teknolojiyle tasarladığı E20-E35 model akülü forkliftleri yüksek performans ve dayanıklılık sunuyor. E20-E35 model akülü forkliftler tesislerin hem iç hem de dış depolama alanlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Konuya ilişkin yapılan açıklamada günümüzde intralojistiğin giderek gelişmesiyle, birçok şirketin sürdürülebilir enerji modelleri kullanılan ürünleri tercih ettiği belirtilirek “Akülü forkliftlerin çalışma sırasında karbon ayak izinin muadil dizel motorlu veya LPG motorlu forkliftlere göre çok daha düşük olması onları çevre dostu ve emisyon standartlarına tam uygun olmalarını sağlar” denildi.
Ürünün geliştirilmesi süreci ile ilgili basına yapılan açıklamada Linde MH Ürün Müdürü Björn Walter ise şu ifadeleri kullandı: “Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu akülü forklifti tercih etme konusunda istekli, ancak performans, dayanıklılık, yükten bağımsız operatör kabinleri ve Linde MH’nin hidrostatik transmisyonunun sunduğu ergonomik özelliklerden vazgeçme konusunda çekimser davranıyorlar. Linde MH proje mühendisleri işte tam da bu noktada devreye girerek, güçlü, dayanıklı akülü forklift geliştirmenin sadece sürüş motorlarının gücünü artırarak elde edilemeyeceğini dizel forkliftlerin olumlu özelliklerini akülü forkliftlerin avantajları ile birleştirerek tamamen yeni bir model serisi tasarlamaya karar vermeleri ile süreç bambaşka bir boyut kazandı.Bu bağlamda Linde MH’nin geliştirdiği 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip yeni nesil 1252 serisinde bulunan E20 – E35 modelleri, maksimum performans, güç ve dayanıklılığı sayesinde size zamandan ve operasyon maliyetinden kazandırır.”

Rekor için tasarlandı

Yapılan açıklamaya göre Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forkliftler, konvansiyonel ASM-Teknolojisine göre %22 daha güçlü SRM-Teknolojisine sahip sürüş motorları, daha ergonomik ve dayanıklı tasarımı sayesinde muadil rakiplerine göre %30* daha fazla kamyon yükleme/boşaltma performansı sağlarken, operasyon maliyetlerini de %30* oranında düşürüyor. Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forkliftler tesislerin hem içinde hem de dışında en zorlu şartlarda çalışılırken daha yüksek performans sunuyor ve firmaların operasyonel verimliliğini de artırıyor.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre tasarlandı

Müşterilerin, yeni bir forkliftten tasarım açısından genel beklentilerinin, ergonomi, görüş açısı ve güvenlik olarak özetlendiği açıklamada “Yeni 1252 Serisi, şasiden ayrılmış bileşenler (akslar, asansör ve tilt silindirleri) operatörü darbelere ve titreşimlere karşı daha fazla koruyarak, operatörün çalışma şartlarını geliştiri. Böylece bu zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini de üst seviyeye çıkarır. Buna ek olarak, yenilenmiş tasarım, her yönde olağanüstü görüş sağlamakla birlikte, temperli cam tavan, büyük kaldırma yüksekliklerinde geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demektir. Yeni seride, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur” denildi.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

Açıklama şu ifadelerler son buldu: !Yeni 1252 serisinde birden çok enerji çözümü seçeneği olması ekipmanı çalıştırdığınız durum veya mekan olarak değişik enerji çözümleriyle optimum performansı yakalamanızı sağlar. Kurşun asit, lityum iyon veya hidrojen yakıt hücresi enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız.”

(*)Bu değerlere TÜV Nord’un 1000 operasyon saatlik TOP (Top Operating Performance) testi baz alınarak ve Linde MH E25 akülü forklift ve muadil rakiplerinin ortalama performans değerleri kullanılarak ulaşılmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler