13 Haziran 24, Perşembe

Liebherr, Uzaktan Servis Hizmetini Geliştiriyor

Liebherr, XpertAssist uygulamasıyla canlı bir görsel-işitsel bağlantı aracılığıyla çok çeşitli teknik araçlarla deneyimli teknisyenlerden gerçek zamanlı uzman tavsiyesi sunarak uzaktan hizmet portföyünü daha da geliştirdi. Yeni hizmet, paletli vinçler, temel ekipmanları ve deniz vinçleri için kullanılabiliyor. Adım adım talimatlarla desteklenen anında nitelikli hata analizi ve çevrimiçi sorun giderme, yardımın en üst düzeye çıkarılabileceği ve yerinde katılımların minimuma indirilebileceği anlamına geliyor. Gereksinimleri önceden belirlemek ve böylece ilk seferde düzeltme oranını artırmak için gerekli saha katılımları sesli-görüntülü aramalar yoluyla mümkün olduğunca verimli hale getiriliyor. Yapılan işi açıklamak veya olası bulguları ele almak için sesli-görüntülü konferans görüşmesi yoluyla bilgilendirme, bu yeni ürünün bir parçası. Ortalama onarım süresi %50’ye kadar azalıyor ve saha servis maliyetleri yılda %20’ye kadar düşüyor.

XpertAssist, örneğin güvenlik veya makine ve motor kullanımına ilişkin raporlar gibi, tek tek makineler veya tüm filolar hakkında tahmine dayalı bakım tavsiyelerini ve raporları kapsıyor. Etkileşimli performans incelemesi ve önleyici bakım önerileri, yüksek makine kullanılabilirliği ve erken bütçe planlaması sağlıyor.

Servis teknisyenleri normalde zamanlarının %45’ini sadece sahaya/şantiyeye seyahat ederek geçiriyorlar, bu hem zaman kaybına hem de tüm taraflar için maliyetin artmasına neden oluyor. XpertAssist sayesinde, önlenebilir seyahatlerin ortadan kaldırılmasıyla uzmanların bulunabilirliği artırılıyor ve onlara asıl işlerini yapmaları için daha fazla zaman veriliyor, yani müşteri ihtiyaçlarıyla ilgileniliyor. Daha az seyahat, daha az CO2 emisyonu – azaltılmış karbon ayak izi sayesinde çevreye de fayda sağlıyor.

Ürdün’deki makineye uzaktan müdahale

Orta Doğu’daki son deneyim, projeler üssünden binlerce kilometre uzaktayken hızlı ve verimli teknolojinin önemini gösteriyor. Rem Mühendislik İnşaat Yetkilisi Levent Ekmekçioğlu “Türkiye dışında operasyonları ve projeleri olan şirketimiz için böyle bir uzaktan hizmet mükemmel. “Yardım, Liebherr tarafından Ürdün’de hiçbir seyahat veya konaklama masrafı ve gecikme olmaksızın uzaktan sağlandı. Sorun, derhal çözüldü, bu genişletilmiş yardım için çok minnettarız” dedi.

XpertAssist için gereken tek şey, her bir makine veya tüm filolar için kullanılabilen yıllık abonelik. Bir seçenek olarak, Liebherr, dijital makine dokümantasyonu ve kolay proses verilerinin indirilmesinin yanı sıra uzaktan operasyon izlemeyi sağlayan yüksek kaliteli, kullanıma hazır, önceden kurulmuş bir tablet (LiTAB) sunuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler