10 Nisan 24, Çarşamba

Liebherr, LBX 600 ile kentsel alanları hedefliyor

Liebherr, kentsel alanlardaki şantiyelerin gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, yeni bir taşıyıcı makine olan LBX 600’ü piyasaya sürdü.
Elektrikle çalışan makineye mekanik veya hidrolik tutucular takılabiliyor ve makine üç farklı boma sahip modüler bir sisteme sahip. Makinenin standart versiyonunun toplam yüksekliği 17,8 m. Köprü altında çalışmak gibi yüksekliğin kısıtlı olduğu uygulamalar için 11 m’lik Alçak Başlık veya 5,8 m’lik Ultra Alçak Başlık kullanılabiliyor. Makine ayrıca palet genişliğinin 3 m’ye düşürülmesine olanak tanıyan teleskopik bir alt takıma sahip.

 

Taşıyıcı makine, her biri 300 kN çekme kuvvetine sahip iki serbest düşmeli vinç sayesinde yalnızca hidrolik kepçeyle değil, aynı zamanda mekanik kepçe veya keskiyle de çalışacak şekilde tasarlanmış.
Hidrolik çamur duvar tutucusu modüler olarak tasarlanmış ve tutucuların adlarından da anlaşılacağı gibi HSG 5-18 C ve HSG 5-18 L, bileşime bağlı olarak 500 mm ile 1800 mm arası kalınlıklarda çamur duvarları monte edilebiliyor. LBX 600’ün hem geleneksel hem de pille çalışan versiyonları mevcut. Her iki sürüm de aynı performans verilerine sahip

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler