13 Haziran 24, Perşembe

Komatsu’nun Yeni Tırnak Sistemi KPRIME Türkiye’de

Dünyanın önde gelen iş ve maden makinaları üreticisi Komatsu yeni tırnak sistemi KPRIME’ı tanıttı. Komatsu’nun asırlık deneyimi ve bilgi birikimi ile geliştirilen KPRIME Tırnak Sistemi alışılagelmiş tırnak sistemlerinden yakıt tasarrufu ve uzun ömürlü kullanım sunan tasarımı ve dayanıklılığı ile ayrılıyor.

 

Dünyanın önde gelen iş ve maden makinaları üreticisi Komatsu’nun 100 yıllık saha ve üretim deneyimleri ile geliştirdiği KPRIME Tırnak Sistemi, Türkiye’de satışa sunuldu. KPRIME Tırnak Sistemi, güvenlik, dayanıklılık ve verimlilik konusunda alışılagelmiş tırnak sistemlerinden ayrılıyor. Ekskavatörler ve lastikli yükleyicilerde kullanılan KPRIME Tırnak Sistemi, inşaat, madencilik ve kamu hizmetleri gibi uygulamalarda düşük yakıt tüketimi ve uzun ömürlü dayanımı ile verimlilik sunuyor.

Aşındıkça keskinliğini koruyor

Tasarımı ile malzemeye çok kolay giriş yapabilen KPRIME tırnaklar, aynı zamanda bu tasarım sayesinde aşındıkça keskinliğini koruyor. Bu sayede malzemeye kolaylıkla girebilen tırnaklar iş makinasının zorlanmadan çalışmasını sağlayarak düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Birbirine tam entegre sistem sayesinde tırnak, kapak ve adaptör arasına malzeme girişini tam anlamıyla engelleyerek aşınmayı en aza indiriyor. Tırnak, pim, kapak gibi tüm bileşenlerde kullanılan, rakiplerine göre %10 ila %15 oranında daha da güçlendirilmiş, yüksek mukavemetli malzemeler tırnakların kullanım ömrünü uzatarak verimlilik ve ekonomi sağlıyor. Aynı zamanda simetrik tasarımı tırnakların çift taraflı kullanımına imkan sağlayarak kullanım ömrünü uzatıyor.
Kırılmaları %10 oranında azaltan tasarım sahip KPRIME tırnak sistemi, yeni pim yapısı ile uzun süreli kullanımlarda pimin açılmasını önleyen bir pim yapısına sahip. Adaptörlerin aşınmayı önleyen tasarımı ve %10 ila %15 arasında kullanılabilirliği artırılmış aşınma parçaları ile tasarlandı. Ayrıca yeni tırnak ve aşınma kapağı, malzeme akışını adaptörden uzak tutacak şekilde tasarlanarak tırnağın tamamında aşınma azaltıldı ve kullanım ömrü uzatıldı.

Üstün güvenlik

KPRIME tırnak sistemi hissedilebilir kilitleme sistemi ile üstün güvenlik sunarken, geliştirilmiş pim tasarımı düşük torklu kilitleme sunarak hem kolay değişim hem de dayanıklılık sağlıyor. Aynı zamanda KPRIME tırnak sisteminde tüm parçalarda ağırlık bilgisi yer alıyor. Kilit kapandığında tık sesi ile kullanıcıyı uyaran sistemde ayrıca pimin başındaki aşınma göstergesi, ömrünü tamamlamış pimin kolayca fark edilmesini sağlıyor. Sağlamlığı, düşük yakıt tüketimi ve verimliliği ile haklı bir üne sahip Komatsu’nun yeni tırnak sistemi KPRIME, aşınmalara ve yüksek yakıt tüketimine meydan okuyor. Komatsu’nun 100 yılı aşkın deneyiminin bir sonucu olan bu tırnak sistemi ile Komatsu ekskavatör ve lastikli yükleyiciler çok daha düşük yakıt tüketimi ve uzun kullanım ömrü sunuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler