13 Temmuz 24, Cumartesi

Komatsu, Williams Racing ile Formula 1’e damga vuracak

Dünyanın önde gelen iş makinası üreticilerinden Komatsu, 2024 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası (F1) sezonunun başlangıcından itibaren İngiliz takımının Ana Sponsoru olmak üzere Williams Racing ile bir anlaşma imzaladı.

Komatsu, takım için oldukça başarılı bir dönem olan 1980’ler ve 1990’lar boyunca Formula 1’de Williams Racing’in önemli bir ortağıydı. En dikkate değer başarılar, Komatsu’nun sırasıyla Damon Hill ve Jacques Villeneuve ile İnşaatçılar ve Sürücüler Şampiyonasında Williams Racing’i desteklediği 1996 ve 1997 yıllarında elde edildi. Geleceğe bakan her iki marka da yeni bir döneme girerken ortak geçmişlerini geliştirmenin heyecanını yaşıyor.
Komatsu, 100 yılı aşkın süredir ekipman imalat sektöründe inovasyona öncülük ediyor. Şirket, “Birlikte değer yaratmak” şeklindeki marka vaadinin somutlaştırdığı gibi, işbirlikçi ortaklıkların kalıcı olumlu bir etki yaratmanın en uygun yolu olduğuna inanıyor.

Komatsu Başkanı ve CEO’su Hiroyuki Ogawa, “Komatsu ve Williams Racing, inovasyon ve insanlarımızın gelişimi konusunda ortak değerleri paylaşıyor. Ortaklığımız sayesinde, hem pistte hem de pist dışında birlikte değer yaratmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ortaklığımız Williams Racing ile yaptığımız iş, Komatsu’nun insanların, işletmelerin ve gezegenimizin birlikte gelişebileceği sürdürülebilir bir geleceği güçlendirmek için üretim ve teknolojik yenilikler yoluyla değer yaratma misyonuyla uyumlu” dedi.

Ortaklığın arkasındaki itici güçlerden biri, iki markanın paylaştığı vizyonun uyumu olarak açıklandı. Buna göre Komatsu’nun DNA’sında yer aldığı belirtilen özellikler ve en son teknoloji, olağanüstü kalite ve sarsılmaz güvenilirlik gibi değerlerin tümünün, Williams Racing tarafından motor sporlarının en üst seviyesinde sergilendiği ifade edildi. Bu yeni ortaklığın, Williams ve Komatsu arasında geleceğe yönelik çapraz işbirliğinin temelini oluşturduğu da belirtildi.
Williams Racing Takım Patronu James Vowles ise şunları söyledi: “Williams Racing, Komatsu ile ilişkimizi yeniden başlatmaktan mutluluk duyuyor. Geçmişte birlikte büyük başarılar elde ettik ve yeniden bir araya gelmemiz Williams Racing’in uzun vadeli, gridin en önüne dönme misyonunda önemli bir adım. Hem Williams hem de Komatsu, hedeflerimiz doğrultusunda en iyi genç yetenekleri cezbetmeye ve geliştirmeye kararlılar ve yeniden birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
Komatsu’nun logosu ve markası, önümüzdeki Formula 1 sezonu boyunca 2024 Williams Racing üniformasının yanı sıra takımın tulumları ve formalarında da belirgin bir şekilde yer alacak.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler