14 Haziran 24, Cuma

Komatsu, Bauma’da 20 ton sınıfı elektrikli ekskavatörü tanıtacak

Komatsu, 20 ton sınıfı tamamen elektrikli hidrolik ekskavatör PC210E’yi ilk kez Bauma 2022’de görücüye çıkaracağını duyurdu. Bu ekskavatörde dünyanın çeşitli yerlerinde kullanılan ağır hizmet ve ticari araçlarda kullanım konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip ABD merkezli Proterra’nın lityum iyon pil teknolojisi kullanılıyor.
Ayrıca Komatsu, akü paketleri için araçta ek koruma sağlamak amacıyla sağlam bir kafes yapısı geliştirdi. Sonuç olarak, Komatsu, motor tahrikli hidrolik ekskavatörlere eşdeğer kazma performansı ve dayanıklılığı elde etti. Ayrıca, ekskavatörün Proterra akü sistemindeki yüksek enerji, tam şarj olduğunda 8 saate kadar çalışmayı mümkün kılıyor.
Makine, elektrik gücü, gürültü ve egzoz emisyonlarından endişe duymadan çeşitli çalışma ortamlarında rahatça çalışmayı sağlıyor ve kentsel alanlarda ve gece inşaat işlerinde vb. kullanılması bekleniyor. Sıfır motor titreşimi ayrıca operatör yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olacak bir özellik olarak öne çıkıyor.
Konuya ilişkin firma açıklamasında “Komatsu; dahaönce iklim değişikliğine yönelik küresel farkındalık hızlanırken, sürdürülebilir bir toplum gerçekleştirmek amacıyla 2050 yılına kadar karbon nötrlüğü sağlama amacını açıklamıştı. Komatsu, ortaklarıyla işbirliği içinde, geleceğin güvenli, yüksek verimli, akıllı ve temiz işyerleri geliştirme vizyonuyla sıfır egzoz gazı emisyonu ve gürültü emisyonlarında önemli bir azalma elde etmek için elektrikli inşaat ekipmanları geliştiriyor” denildi.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler