20 Temmuz 24, Cumartesi

Katar 2022’nin en önemli stadı Lusail’de Zoomlion imzası  

Kat, açılış maçı, vb. birçok önemli etkinliğin gerçekleştirildiği Lusail Stadyumu aynı zamanda final maçına da ev sahipliği yapacak. Turnuvanın bu en önemli yapısının inşasında 8 ZOOMLION kule vinç kullanıldı.

Zoomlion bu ayki futbol şöleninin en önemli statlarından olan Lusail Stadyumu’nun inşasına 8 adet kule vinç ile önemli bir katkıda bulundu. Stadın inşasında 2018’den 2021’e kadar sekiz adet TC8039-25 kule vinci görev aldı. Stadyum 18 Aralık’taki finale de ev sahipliği yapacak. Yeni inşa edilen Lusail Stadyumu, çift kablolu ağ çatılı en büyük tek bina olmak da dahil olmak üzere altı dünya rekoru kırdı. Ana yapısı, toplamda 100.000 ton çelik kullanılan betonla birleştirilmiş bir çelik kiriş ve çok katmanlı yapı, dünyanın en büyüğü olan 45.000 metrekarelik bir alana sahip. Sekiz adet TC8039-25 kule vinç tüm projeyi kapsadı ve kaldırma ve montaj işlerinin çoğunu tamamladı.

Zoomlion İnşaat Kaldırma Makineleri Şirketinin Orta Doğu Bölge Müdürü Ren Jie, “Zoomlion, en iyi takımın yakında dünya şampiyonu ilan edilmesine tanık olmayı dört gözle beklediğimiz Katar’daki en önemli stadyumun inşasına katılmaktan gurur duyuyor” dedi. Teknoloji, Ar-Ge ve performans avantajlarıyla Zoomlion’un TC8039-25 kule vinci, zorlu rekabette öne çıktı. Stadyumun yüksekliği ve düzensiz dış cephesi nedeniyle kule vincin desteksiz yüksekliğinin 86,7 metreyi aşması gerekiyordu. 70 metrenin üzerindeki yüksek irtifa yanaşma montaj görevlerini tamamlamak için birden fazla kule vincinin de bir grup olarak koordine edilmesi gerekiyordu. Zoomlion’un şefi Zhou Yan, “Çarpışma önleme özelliği, tam frekans kontrolü ve 87 metrelik desteksiz yüksekliği ile kule vinçler güvenli ve verimli çalışmayı sağladı. Zoomlion, kule vinç planlamasından montaj ve demontaj işlemlerine kadar çok yönlü hizmet sağladı” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler