13 Haziran 24, Perşembe

JCB’den hidrojen motorlara büyük yatırım

JCB, süper verimli hidrojen motorları üretme projesine yaklaşık 138 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi. Firma, şu anda proje üzerinde çalışan 100 mühendisten oluşan bir ekibe sahip ve 50 mühendisi daha işe alacak. JCB, ilk makinelerin müşterilere satışa sunulması için 2022’nin sonunu hedefliyor. JCB üretimi bir prototip loadall telehandler, Başbakan Boris Johnson’ın katıldığı Londra’nın merkezindeki bir etkinlikte tanıtıldı.

Johnson “JCB’nin İngiltere üretimini elden geçirebilecek, iklim hedeflerimize hızla ulaşmamıza ve İngiltere’nin hidrojen ekonomisini hızlandırmamıza yardımcı olabilecek süper verimli hidrojen motorlarını görmek harikaydı” dedi.

JCB başkanı Lord Bamford ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizim makinelerimizin fosil yakıtlardan başka bir şeyle çalıştırılması gerekecek. Dizel ile çalışan makineler yapıyoruz, bu yüzden bir çözüm bulmamız gerekiyor ve şimdi bu konuda bir şeyler yapıyoruz. Hidrojene yatırım yapıyoruz, çünkü elektriğin çok yönlü bir çözüm olduğunu görmüyoruz, özellikle endüstrimiz için değil çünkü sadece daha küçük makinelere güç sağlamak için kullanılabilir. Bu, motor üretmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor. Ancak bunlar, mevcut tedarik tabanımızı kullanarak hızla piyasaya sürülebilecek, sıfır CO2 emisyonlu, süper verimli, uygun fiyatlı, yüksek teknolojili hidrojen motorları olacak. Bunlar, İngiliz mühendisler tarafından Büyük Britanya’da geliştirilen endüstrimizin ilk hidrojen motorları olacak. Hidrojen motorları, İngiltere’nin CO2 emisyon hedeflerine daha hızlı ulaşmasına yardımcı olma potansiyeline sahip.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler