12 Haziran 24, Çarşamba

JCB, yeni fabrikasının temelini attı

4 Haziran’da, şirketin tarihindeki en büyük yatırım olan, Kuzey Amerika’daki 500 milyon dolarlık yeni JCB fabrikasının inşaatı başladı. İnşaatın başlangıcı, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Anthony Bamford’un kızı Alice Bamford’un toprağın ilk çimini kestiği San Antonio, Teksas’taki tesiste resmi bir temel atma töreniyle duyuruldu. Fabrikadaki çalışmalar 400 dönümlük bir alanda devam ediyor ve beş yıl içinde 1.500 yeni iş imkanı yaratacak. Bu, şirketin ikinci büyük tesisi olacak ve yalnızca üreticinin Rocester, Staffordshire, İngiltere’deki Dünya Genel Merkezi ile rekabet edebilecek. Fabrika, Loadall teleskopik yükleyicileri ve erişim ekipmanlarını üretecek ve üretimin 2026 yılında başlaması planlanıyor. Fabrika ayrıca gelecekte diğer ürünlerin üretimini de kapsayacak şekilde genişleme kapasitesine sahip olacak.

Başkan Lord Bamford açılışta şunları söyledi: “İnşaat ekipmanı üreticileri her yıl Kuzey Amerika’da 300.000’den fazla makine satıyor ve bu da onu dünyadaki en büyük pazar haline getiriyor. JCB, son birkaç yıldır bu önemli pazardaki payını istikrarlı bir şekilde artırıyor ve halihazırda bir fabrikamızın bulunduğu Kuzey Amerika’daki üretim kapasitemize yatırım yapmanın tam zamanı. JCB, 60 yıl önce burada ilk makinemizi sattığımızdan bu yana gerçekten önemli bir yol kat etti ve işimizin Kuzey Amerika’da nasıl büyüdüğünü görmek bana büyük mutluluk veriyor. Bugün gerçekten aile şirketimizin tarihinde bir dönüm noktasıdır.”

JCB CEO’su Graeme Macdonald ise şunları söyledi: “JCB’nin Kuzey Amerika’daki işi son birkaç yılda muazzam bir ilerleme kaydetti ve burada büyüme fırsatı çok büyük. Bu rekor yatırım bize başarımızı geliştirmek için harika bir fırsat sunuyor ve bu harika yeni tesisin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”
JCB, ilk makinesini 1964 yılında Kuzey Amerika’da sattı ve ilk üretim tesisini 2001 yılında Savannah, Georgia’da açtı ve burada 1.000 kişi çalışıyor. Yeni tesis, özellikle Kuzey Amerika’daki müşteriler için makineler üretecek. JCB’nin 19.000 çalışanı var ve dünya çapında 22 fabrikası bulunuyor; bunların 11’i Birleşik Krallık’ta, yedisi Hindistan’da ve diğerleri Brezilya ve Çin’de. Şirket 2025 yılında 80. yılını kutlayacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler