17 Mayıs 24, Cuma

JCB, sektörün ilk mobil hidrojen yakıt doldurucusunu tanıttı

JCB, endüstrinin hidrojenle çalışan ilk inşaat makinesi prototiplerini geliştirmesinin ardından şimdi de bu makinalara yakıt ikmali yapacak bir çözüm sunuyor.  Şirket, müşterilerin hidrojenle çalışan makinelerine yerinde yakıt ikmali yapmaları için hızlı ve kolay bir yol sağlayan mobil bir hidrojen yakıt ikmal cihazını tanıttı.  JCB’nin hidrojen projesine liderlik eden JCB Başkanı Lord Bamford, “Hidrojenle çalışan makineleri ortaya çıkaran ilk inşaat ekipmanı şirketi olduğumuzdan beri, birçok kişi bunlara nasıl yakıt ikmali yapılabileceğini sordu. Artık, hidrojenin yerinde tüp römorklardan alınmasına ve şantiyede çalışırken yakıt ikmalcimiz tarafından makinelere dağıtılmasına izin veren yeni mobil hidrojen yakıt ikmali sistemimizle bu soruya cevabımız var” dedi.

Bamford, elektrik gücünün sınırları olduğu ve özellikle daha büyük makineler söz konusu olduğunda, çok yönlü bir çözüm olmadığı için şirketin hidrojene yatırım yaptığını belirterek “Fosil yakıtlar gelecek değil ve hidrojen, önümüzdeki on yıllarda makinelerimize güç vermenin pratik çözümü. İngiliz mühendislerimiz bu teknolojiyi geliştirmede harika bir iş çıkarıyorlar ve gelecek çok daha heyecan verici gelişmelere gebe“ ifadelerini kullandı.

2015 yılında JCB, bir hidrojen enerji sistemleri ve hidrojen yakıt hücresi üreticisi olan ITM Power’da kontrol hissesi satın aldı. Son iki yılda JCB, hidrojenle çalışan bir kazıcı yükleyici prototipini, hidrojenle çalışan bir loadall teleskopik yükleyici prototipini ve hidrojenle çalışan bir 220X ekskavatör prototipini piyasaya sürdü.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler