22 Haziran 24, Cumartesi

JCB hidrojen motoru Conexpo’da ilk kez uluslararası sahneye çıkacak

JCB, süper verimli hidrojen yakma teknolojisini Kuzey Amerika’da ilk kez uluslararası sahnede sergilemeye hazırlanıyor. Las Vegas’ta düzenlenecek Conexpo 2023 fuarında JCB’nin yepyeni hidrojen yanmalı motorunun örtüleri kaldırılacak.

JCB’nin hidrojen teknolojisini geliştirme projesine liderlik eden JCB Başkanı Lord Bamford, konu ile ilgili şunları söyledi: “JCB mühendislik ekibi, içten yanmalı bir hidrojen motoru geliştirmek için kısa bir süre içinde muazzam adımlar attı ve şimdiden bir JCB prototip kazıcı yükleyici ve bir Loadall teleskopik yükleyiciye güç sağlıyor. Hidrojenle çalışan bir içten yanmalı motor geliştiren ilk inşaat ekipmanı şirketi olarak, bu teknolojiyi artık uluslararası sahnede sunabildiğimiz için çok mutluyum.”

İş makineleri sektörü için çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında öncülük eden JCB, “Road to Zero” yolunda bir dizi endüstri yeniliği geliştirdi. JCB, dünyanın ilk akülü elektrikli mini ekskavatörünü geliştirdi ve E-TECH serisi ile müşterilerin sıfır karbonlu ürünlere yönelik taleplerini karşılamak için elektrik teknolojisi geliştirmede ön saflarda yer aldı. Bugün JCB, inşaat sektöründe mevcut olan en büyük elektrik serisine sahip ve şirketin bu sektördeki uzmanlığı da fuarda sergilenecek.

.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler