13 Temmuz 24, Cumartesi

İSFALT A.Ş. ve KalDer, Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladı

İSFALT A.Ş., Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ne imza attı. İstanbullulara daha iyi hizmet vermek için çalışmalarını aralıksız sürdüren İSFALT, İyi Niyet Bildirgesini imzalayarak EFQM Modeli’ni yaşama geçirme konusunda önemli bir adım attı.

 

İSFALT AŞ, daha etkin ve sürdürülebilir bir yönetim anlayışını inşa etmek amacıyla KalDer ile Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladı. 22-23 Kasım 2022 tarihinde “Riskin Ötesi: Bilim, Sektör ve Toplumda Adalet” temasıyla Kocaeli Kongre Merkezi’nde bu yıl 31. kez düzenlenen Kalite Kongresi’nde gerçekleşen imza töreninde İSFALT A.Ş. Genel Müdürü Burak Korzay ve KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Filiz Öztürk bir araya geldi.

İmzalanan İyi Niyet Bildirgesi ile İSFALT, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı tarafından geliştirilerek 1991 yılında tüm dünyaya duyurulmuş bir yönetim modeli olan EFQM Modelini kendi kurumunda benimseme ve yaşama geçirme konusunda kararlı olduğunu ortaya koydu.

Asfalt üretimi ve uygulamaları gelişiyor

İmza töreninin ardından açıklama yapan İSFALT Genel Müdürü Burak Korzay; “İSFALT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1986 yılında kurulan, dün itibariyle 36 yılını doldurmuş, asfalt üretimini ve asfalt uygulamalarını kendi bünyesindeki lider AR-GE laboratuvarı ile İstanbul halkının hizmetine sunan bir şirkettir. Ar-Ge faaliyetlerimizi, ana faaliyet konumuz olan asfalt üretim ve asfalt uygulamalarımızı EFQM modeli çerçevesinde iyileştirme ve yenileşim kültürü geliştirmeleri için rehber kabul etmek istiyoruz” dedi.

Faaliyetlerini, değişimi yöneterek ve performansı iyileştirerek sürdürülebilir hale getirmek istediklerini ifade eden Korzay sözlerine şöyle devam etti: “KalDer ve Ulusal Kalite Hareketi ile EFQM model ve yaklaşımının kuruluşumuzun bir iş yapma biçimi olarak benimsemeyi ve hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. İSFALT A.Ş. olarak amacımız ile stratejimiz arasındaki güçlü ilişki kurulmasını, paydaşlarımız için sürdürülebilir değer yaratmayı ve üstün performanslı sonuçlar elde etmemize yardımcı olacağını düşünüyoruz.”

İSFALT, süreç içindeki çalışmalarıyla kurumsallaşma düzeyini artırmayı ve sürdürülebilir rekabetçi bir güce sahip olmayı sağlamak amacıyla EFQM Modelini hayata geçirmeyi ve uygulamayı hedefliyor.

 

EFQM Modeli Nedir?

EFQM Modeli, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (European Foundation for Quality Management) tarafından sanayi ve akademisyenlerden oluşan bir grup ile geliştirilerek 1991 yılında tüm dünyaya duyurulmuş olan bir yönetim modelidir. Bir yönetim çerçevesi oluşturan EFQM Modeli, kuruluşları, değişimi yönetme, güçlenme ve performanslarını iyileştirme konusunda desteklemektedir. EFQM Modeli; bütünsel bir bakış açısı sağlayarak yönetim araç ve tekniklerinin uyum içinde ve birbirini tamamlayıcı bir biçimde nasıl kullanılabileceği konusunda kuruluşlara yardımcı olur. Model; gereksinimlerine ve işlevine bağlı olarak kurum ve kuruluşların sürdürülebilirliği doğrultusunda bir üst çerçeve oluşturur. Yapılan araştırmalarda EFQM Modelinin kurumsallaşma seviyesini %40 seviyesinde artırdığı tespit edilmiştir.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler