17 Mayıs 24, Cuma

IPT, Kaliteli Ve Güvenilir Üretimi İle 63 Yıldır Lider

Pozitif deplasmanlı pompa ve sayaç üretimi ve uygulamalarında lider olan IPT, kaliteli ve güvenilir üretimi ile bu alandaki liderliğini 63 yıldır koruyor. IPT Sayaç ve Pompa Ekipmanları Sanayi Ticaret Genel Müdürü Mehmet Cemil Erdem ile üretim faaliyetlerini ve başarının altında yatan etkenleri konuştuk.

Üretim faaliyetlerine Yeni Sanayi’de başlayan IPT Sayaç ve Pompa Ekipmanlar Sanayi Ticaret A.Ş., daha sonra OSTİM’e geçerek faaliyetlerine bir süre burada devam etti. Sonrasında ise Sincan 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerlerine geçtiklerini belirten IPT Genel Müdürü Mehmet Cemil Erdem “Firmamız yarım asırdan fazladır, pozitif deplasmanlı pompa ve sayaç üretimi ve uygulamalarında liderdir. Daha önce İsmet Petrol Teknik olarak bilinen IPT, 1958’de kurulmuş, kendi alanında 63 senedir liderliğini korumuş, kaliteli ve güvenilir ürünleri ile fark edilmiş ve kabul görmüş temelleri sağlam bir firmadır” diyor. IPT’nin, kendi üretimi olan pozitif deplasmanlı pompa ve sayaçların, endüstri uygulamalarında en iyi ürün ömür/maliyet çevrimine sahip olduğu taahhüdünü verdiğini belirten Erdem sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Ürün çözümlerimiz birçok endüstri dalında güvenle kullanılmaktadır. Ana üretim konumuz olan akaryakıt sayaçları ve pompaları, transfer setleri, dispenserler, filtreler, numaratörler, makaralar, tanker ve çözüm odaklı özel proje ürünleri ile hizmet vermekteyiz.”

Üretim tesisi

Firmanın üretim tesisimiz 4000m² alana sahip. Bu alanda CNC, Universal, torna makineleri ile üretim faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Erdem ekip ile ilgili ise şunları aktarıyor: “Ekip arkadaşlarımız ile uzun yıllardır beraber çalışıyoruz. Firma olarak, iş veren/işçi ilişkisinden ziyade, genç fikirleri ve yeni enerjileri, yılların tecrübesiyle harmanlayarak büyük bir aile olmayı önemsiyoruz.” IPT ürünleri kimyasal süreçler, rafine yakıtlar, petrol ve gezici araçlar gibi çeşitli endüstri dallarında kullanılmasının yanı sıra inşaat ve yapı, marina, akaryakıt istasyonları, rafineri ve madencilik alanları gibi pek çok sektörde tercih ediliyor. Türkiye Petrolleri, Shell, BP, Total gibi firmaların yanı sıra iş,inşaat ve yapı sektöründeki birçok firma ile yıllardır süregelen ticari bağları bulunduğunu söyleyen Erdem “IPT olarak yurtiçinde ürün ve hizmetlerde edindiğimiz tecrübe ve sağladığımız güveni yurtdışına da taşımaya devam ediyoruz. İhracat departmanımız ile ortak olarak yürüttüğümüz çalışmalarla beraber, gün geçtikçe yeni pazarlar ve yeni hedefler ile pazar ağımızı genişletiyor, ürünlerimizin sektöründe lider marka olması gayesiyle çalışıyoruz” şeklinde konuşuyor.

Gelişmiş ve yüksek teknoloji

Dayanıklı IPT pompa/sayaç teknolojisinin sadece gelişmiş ve yüksek teknoloji ile sağlanamayacağını, aynı zamanda satış sonrası acil çözümler ile, ürünün çalışma ömrü boyunca en az efor sarf edilerek bakım yapılması ile sağlanabileceğini dile getiren Erdem bu noktada şu ifadeleri aktarıyor: “Bunun için IPT müşterilerine tam ve gelişmiş hizmet seçenekleri sunar, buna PD ürünlerinizin kapsamlı bakımı da dahildir. Teknik yeterlilik, teknik bilgi, en hızlı kaynağa ulaşım ve benzersiz IPT müşteri hizmetleri, size, ürününüzden doğru ve en iyi randımanı almak için yeterli güveni sunar.” Erdem, firma olarak global marka olma yolunda ilerlediklerini ve bu yolda en hassas oldukları konuların başında ürün kalitesinden ödün vermeden, yurt içi ve yurt dışında rekabette en iyi fiyat/ performans sunan ürünleri sunmanın geldiğini belirtiyor. “1997’de tüm firma faaliyetlerinde ISO 9001 sistemine geçtik, 2008’de PD sayaçlar ve pompalar için ATEX belgesi, 2015 yılında ise MID sertifikasyonunu alan girişimci ve ilerici bir firmayız” diyen Erdem sözlerini “Bu konudaki adımlarımız bizi rakiplerimizden ayrıştırıyor ve tercih edilir olmamızı sağlıyor” şeklinde sürdürüyor.

İŞİM Kümelenmesi üyeliği

“İŞİM Kümelenmesi’ne, ihracat departmanımızdan sorumlu ekip arkadaşımızın bilgilendirmesiyle 2020 yılında üye olduk. Kümelenmeye dahil olmanın firmamız ihracatına ve bu bazda ülke ihracatına fayda sağlayacağını düşünüyoruz” diyen Erdem sözlerini şu şekilde tamamlıyor: “IPT ailesi olarak; her zaman edinilmiş bilgi ve tecrübenin üzerine, inovatif fikirleri ekleyerek, büyük bir aile kavramıyla her daim çalışıp üreterek güçlü adımlarla büyümeye, gelişmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler