17 Mayıs 24, Cuma

INTERMAT 2024’e yeni teknolojiler damga vurdu

INTERMAT 2024, %21’i Fransa dışından ve 130 ülkeden olmak üzere 127.500 kişiyi ağırladı. Bu edisyona büyük uluslararası inşaat şirketlerinin dikkat çekici temsili damgasını vurdu. En çok temsil edilen ülkeler arasında Belçika, Hollanda, İtalya, Almanya, İngiltere, Finlandiya, Kuzey Afrika ülkeleri ve Türkiye yer aldı.

INTERMAT 2024, yeniden tasarlanan sunumu ve formatıyla, dört günlük süre boyunca %21’i Fransa dışından ve 130 ülkeden olmak üzere 127.500 kişiyi ağırladı. %68’i Fransa dışından olmak üzere toplam 1.065 katılımcı, yüksek kaliteli bir ziyaretçi kitlesini misafir etti. Fuar sektörün çevresel ve teknolojik ilerleme yönündeki ilerlemesini sergilediği bir platforma dönüştü. Fuarın, karar vericilerin oranında yaygın olarak kabul edilen bir artışla iş dünyasına yardımcı bir katalizör görevi gördüğü yorumları yapıldı. Ziyaretçilerin üçte biri inşaat projelerinin düşük karbonlu ve dijital geçişini hızlandıracak yatırım planlarıyla geldi. 2018 edisyonuna kıyasla katılımcı başına günlük %30 daha fazla temasla INTERMAT 2024, inşaat sektörünün karşılaştığı iklim ve toplumsal zorluklara çözüm bulmak için bir inovasyon konsantrasyonu arayışı içinde gelen tüm profesyoneller için birleştirici bir buluşma noktası oldu. Katılımcılar ve ziyaretçiler özellikle hareketli ve keyifli bir atmosferi deneyimledi.

İnşaat sektöründe benzeri görülmemiş bir seferberlik

Fuar, Fransa’daki beş ana inşaat ticaret birliğinin (DLR, EVOLIS, FFB, FNTP ve SEIMAT) başkanları tarafından açıldı ve “inşaat ekipmanlarının karbonsuzlaştırılmasını desteklemek için 4 anahtar” manifestosunun imzalanmasına sahne oldu. Her kullanım için doğru enerjiyi benimsemek, enerji tasarrufu yapmak, paydaşların KSS konusunda farkındalığını artırmak ve inşaat sektöründeki işlerin güvenliğini ve çekiciliğini artırmak, yeni Endüstri Forumu ve Akademi alanlarında düzenlenen son derece verimli tartışmaların merkezinde yer aldı. Konuşmalar, yuvarlak masa toplantıları ve özel etkinlikler, ziyaretçilere ve özellikle de katılan 1.400 gence, yeşil ve dijital geçişi hızlandırmak amacıyla sektördeki önemli konular hakkında fikir edinme fırsatı verdi.

Fuarda uluslararası yenilik

Bu edisyona büyük uluslararası inşaat şirketlerinin dikkat çekici temsili damgasını vurdu. En çok temsil edilen ülkeler arasında Belçika, Hollanda, İtalya, Almanya, İngiltere, Finlandiya, Kuzey Afrika ülkeleri ve Türkiye yer aldı. Yeniden Yapılanma Ukrayna konuşması, Fransız şirketleri, yatırımcılar ve ortaklar için birçok fırsatı temsil eden, Ukrayna’nın yeniden yapılanma yoluyla güçlendirilmesi için gerekli olan tüm temaları ele aldı. Bu 2024 gösterisini yansıtan INTERMAT İnovasyon Ödülleri, enerji geçişini, dijitalleşmeyi ve güvenliği destekleyen ekipman ve makinelerin tasarımı ve üretimindeki güçlü inovasyon dinamiğinin daha fazla kanıtını sunarak 17 kazananı belirledi. Yeni Teknolojiler ve Enerjiler merkezi ve Startup Köyü, yeni, alternatif veya yenilenebilir enerji kaynaklarını (biyoyakıt, elektrik, hidrojen), sanal ve dijital mühendisliği, enerji depolama çözümlerini ve otonom araçları birleştiren teknoloji ve ekipmanlara bir vitrin sundu. Hem açık havada hem de stantlarda yer alan çok sayıda makine demo alanı ve tüm elektrikli makinelerin iç mekanda sergilenmesi, ziyaretçilere üreticilerin daha iyi güvenlik, üretkenlik ve enerji verimliliğine yönelik en son gelişmelerini keşfetme şansı verdi.

INTERMAT İnovasyon Ödülleri

INTERMAT İnovasyon Ödülleri, malzemelerin, süreçlerin, teknolojinin ve ekipmanın karbon etkisini azaltmak için sektörün tüm araçları harekete geçirme çabalarını ödüllendirdi. 2024 yılı, format ve sunum açısından yeniden tasarlanan ve dört sütun etrafında dönen bir ticaret fuarıyla bir yenileme dönemiydi; Yenilik, Enerjiler, Yeni Denklemler ve Taahhütler. Fuar, değerli iş fırsatlarının yanı sıra, karbonsuzlaştırmayı destekleyen inovasyon zenginliğini tüm ekosistemle bir araya getirme ve paylaşma tutkusunu bir kez daha ortaya koydu. Katılımcılar çok sayıda ziyaretçiyle tanışarak onların satın alma planlarını hayata geçirmelerine yardımcı oldu. 2024 fuarı, dört gün boyunca şenlikli bir ortamda bir araya gelmenin verdiği mutluluğu herkes için açıkça gören profesyonellere yeni ve erdemli yanıtlar sağlama hedefine ulaştı.
Bir sonraki fuar Nisan 2027’de yapılacak.

İnovasyon Ödülleri kazananları

Intermat İnovasyon ödüllerinin kazananları, Paris’teki fuarın ilk gününün ardından düzenlenen bir törenle açıklandı; Bomag, Moog, Tenstar, Dynaset ve Betolar, gıpta ile bakılan altın ödülleri kazandı.

Her kategoride altın, gümüş ve bronz kazananların tam listesi şöyle:

İnşaat, İnşaat Mühendisliği ve Beton Sektörü Kategorisi
Altın: Betolar Geoprime – İçi Boş Çekirdekli Döşeme
Gümüş: Aranea & Michelin – Groupe Michelin/Kompozit Elyaflar AraNea
Bronz: Selfbeton – Beton dolum istasyonu SELFBETON

Düşük Karbon/Enerji Geçişi Kategorisi

Altın: Moog İnşaat – TerraTech EcoSystem
Gümüş: Novum Tech – Elektrik sistemi

Yeni Teknolojiler Kategorisi

Altın: Tenstar Simülasyonu – VTS – Sanal Eğitim Alanı
Gümüş: Aşırı Mühendislik – Elektrikli Aktüatör-Hidroliksiz Seçenek
Bronz: Moasure – Moasure ONE

Yol, Malzeme ve Temel Endüstrileri Kategorisi

Altın: Bomag – Bomag Acil Fren Desteği
Gümüş: DMS Technologie GMBH – Ekskavatör Bıçak Kontrolü (EBC)
Bronz: Tedarik Şirketi – Tablet formunda pigment

Hafriyat, Yıkım ve Taşıma Kategorisi

Altın: Dynaset – HRVB Hidrolik Geri Dönüşüm Vakum Kovası
Gümüş: Duratray International – Akıllı Tepsi
Bronz: Çelikbilek – Açık-S

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler