13 Temmuz 24, Cumartesi

Hitachi uzmanlarına göre 2024 nasıl geçecek?

Hitachi Construction Machinery Europe (HCME), işin çeşitli yönlerinde önemli gelişmeleri öngören uzmanlarıyla heyecan verici ve dinamik bir yıla hazırlanıyor. HCME çalışanları, ürün yükseltmelerinden dijital yeniliklere ve önemli sektör etkinliklerine katılıma kadar 2024’e ilişkin öngörülerini paylaştı.

Kiralama piyasası görünümü

Ekonomik belirsizliklerin müşterileri temkinli bir alternatif olarak kiralama seçeneklerine yönlendirmesi beklenirken, bu yıl kiralamaya yönelimin devam etmesi öngörülüyor. Kiralama Müdürü Rene Danielsson’un, bayi ağının daha da geliştirilmesi ve Fransa ve Hollanda’da perakende kiralamanın başlatılması dahil olmak üzere büyük planları var.
Rene şunları aktardı: “Ayrıca bazı ülkelerde Hitachi bayilerinin İspanya’da KYO Rent gibi bağımsız kiralama şirketleri kurduğunu ve memnuniyetle desteklediğimizi de görebiliriz.” Genel olarak HCME hedefi oldukça iddialı; 2024 yılı sonuna kadar Hitachi bayi ağı aracılığıyla 1.500 aktif kiralık makine hedefliyor!

Ürün gelişimi

Avrupa Özel Uygulamalar ve Yeni Teknolojiler Departmanı Başkanı Burkhard Janssen’e göre, özel uygulama makineleri, Zaxis-7 modelleri için planlanan küçük iyileştirmelerle birlikte mütevazı bir evrim geçirecek. Ürün yelpazesi, geçen yıl ZX390TC-7, ZX400MC-7 ve ZX600MC-7’nin başarılı lansmanının ardından 2024 yılında daha da genişletilecek.

Dijital ve teknolojik gelişmeler

Ürün Müdürü James Deighton, dijital alanda, özellikle makine performansının optimize edilmesinde bağlantı yoluyla verimliliği artıran araçlara odaklanılacağını öngörüyor. Bu yıl operatörler için neyin en yararlı olabileceğine ilişkin olarak, asistan sistemlerinde, güçlendirmede ve otomasyonda bir artış olacağını belirtiyor ve şunları ekliyor: “Bunlar henüz ana akımda yer almasa da, ilk benimseyenler halihazırda yük, makine kontrolü, saha güvenliği çözümlerini kullanıyor. Bu teknolojiler, operatörlere süreçlerini optimize etme ve bilişsel yükü azaltma gücü verirken, aynı zamanda iş sahası kazaları riskini de azaltıyor.”

Etkinlikler ve fuarlar

HCME, sektördeki tartışmalarda ve gelişmelerde ön sıralarda yer almayı hedefleyerek 2024 yılında büyük etkinliklere katılmaya hazırlanıyor. Avrupa Özel Uygulamalar ve Yeni Teknolojiler Departmanı Başkanı Burkhard Janssen, fikir alışverişi için değerli platformlar olan VDBUM Semineri ve Alman Yıkım Kongresi de dahil olmak üzere özellikle Almanya’daki etkinlikleri sabırsızlıkla bekliyor. Avrupa Kiralama Birliği’nin Berlin’deki İnşaat Ekipmanları Forumu da günlüğündeki bir başka tarih.
Ürün Destek Müdürü Mark Luijten, Nisan ayında Hitachi’nin en yeni 10 modelini sergileyeceği ve kovalar ve GET dahil olmak üzere geniş bir Hitachi çözüm yelpazesini paylaşacağı Intermat’ın önemini vurguladı. James Deighton ayrıca Haziran ayındaki Intermat ve Dijital İnşaat Haftası’ndan duyduğu heyecanı da dile getirdi: “Müşterileri ve onların karşılaştığı zorlukları anlamak, HCME’de yaptığımız iş açısından kritik önem taşıyor. Bu etkinlikler bize, teknolojimizi her gün kullanan insanlarla yüz yüze konuşmak için paha biçilmez bir deneyim sağlıyor.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler