17 Mayıs 24, Cuma

HİDROMEK Türkiye’nin ve Ege’nin en büyük sanayi kuruluşları listelerindeki yükselişini sürdürüyor

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisinden biri olan HİDROMEK, Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin en büyük sanayi kuruluşları listelerinde yükselmeye devam ediyor.

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ (İSO 500) 2021 araştırması, şirketlerin bir önceki yıla ait üretimden satışlar verilerine dayanarak hazırlanıyor. Firmalar aynı zamanda net satışlar, brüt katma değer, öz kaynak ve ihracat gibi kriterlere göre de sıralanıyor.
İSO 500 2021 araştırmasında, kamu kuruluşları ve özel sektör birlikte değerlendirilerek hazırlanan genel sıralamada 31 basamak yükselerek 125’inci sıraya yerleşen HİDROMEK, öz kaynak sıralamasında 27’nci, ihracatta ise 83’üncü oldu. HİDROMEK, sadece özel şirketler arasında yapılan sıralamada ise 30 basamak yükselerek 118’inci sırada yer aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından üretimden satışlar kriterine göre hazırlanan ‘100 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde ise HİDROMEK, bir önceki yıla göre 4 basamak yükselerek 26’ncı oldu.

6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışıyor

HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor.
Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Aynı alanda ekskavatör üretim fabrikasının inşası da devam ediyor. HİDROMEK’in bugün 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışıyor.

 

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler