10 Nisan 24, Çarşamba

HİDROMEK, İSO 500 Türkiye’nin en büyükleri listesinde 116. sıraya yükseldi

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan tek Türk üretici HİDROMEK, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022” genel listesinde, bir önceki yıla göre 9 sıra yükselerek 116’ncı oldu.

 

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” (İSO 500) araştırması şirketlerin bir önceki yıla ait üretimden satışlar verilerine dayanarak hazırlanıyor. Firmalar aynı zamanda, brüt katma değer, öz kaynak ve ihracat gibi kriterlere göre de sıralanıyor.

Çalışan sayısı 2400’ü geçti

Bünyesinde 2 bin 400’den fazla çalışan istihdam eden HİDROMEK’in 6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışıyor. HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Müşterilerinin taleplerini tek çatı altında karşılamayı hedefleyen HİDROMEK, ürün yelpazesini sürekli genişletiyor.
Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Aynı alanda ekskavatör üretim fabrikasının inşası da devam ediyor.

Teknolojik üretim hattı, kullanıcı deneyimlerine ve iş makinelerinin çalışma şartlarına uygun tasarlanıp üretilen geniş ürün hattı, yurt içinde ve yurt dışında güçlü satış ağı ve servis noktaları ile üretimden satış sonrası hizmetlere tüm süreçlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutan HİDROMEK; çevreye duyarlı, rekabetçi ürün ve hizmetler üreterek müşteri ve diğer paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılama misyonu ile çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler