13 Haziran 24, Perşembe

HİDROMEK Capital 500’de 180. sıraya yükseldi

Capital Dergisi’nin şirketlerin bir önceki yıla ait cirolarını baz alınarak hazırladığı “Capital 500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında, HİDROMEK geçen yıla göre 23 basamak yükselerek 180’inci sırada yer aldı. HİDROMEK, makine sektöründe ise 3’üncü oldu.

Capital Dergisi’nin hazırladığı “Capital 500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırması açıklandı. Şirketlerin bir önceki yıla ait ciroları baz alınarak hazırlanan araştırmada, geçen yıla göre 23 basamak yükselen ve 180’inci sırada yer alan HİDROMEK, makine sektöründe 3’üncü oldu.

Kuruluşunun 45’inci yılında, 6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alıyor. Dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan toplam 6 üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üreten HİDROMEK, AR-GE ve mühendislik çalışmalarıyla ürün yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. En son dördüncü nesil, yeni K4 Serisi kazıcı yükleyicileri tanıtan HİDROMEK, ayrıca mini kazıcı yükleyici ve midi ekskavatörünü de sektörle buluşturmuştu.

Yeni ürün geliştirme çalışmalarının yanı sıra, bünyesindeki 2 AR-GE merkezi ile otonom, hibrid ve yeni nesil makinelere yönelik projeler yürüten HİDROMEK, Türkiye’de sektörünün sayılı tasarım stüdyolarından biri olan HİDROMEK Tasarım Stüdyo’nun yaptığı çalışmalarla bugüne kadar uluslararası prestije sahip toplam 32 adet tasarım ödülünün de sahibi oldu.

 

Önceden ithal edilen komponentleri kendi bünyesinde üretiyor

Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler