17 Mayıs 24, Cuma

HİDROMEK bu yıl da AR-GE şampiyonları arasında

Turkishtime tarafından her yıl yayınlanan ve Türkiye’nin en fazla AR-GE harcaması yapan şirketlerinin sıralandığı “AR-GE 250 Araştırması” açıklandı. 2022 yılı verilerine dayanarak hazırlanan bu yılki araştırmada, HİDROMEK, “AR-GE harcamalarına göre en büyük 250 şirket” sıralamasında 43’üncü oldu.
Bünyesindeki 2 AR-GE merkezi ve tasarım stüdyosu ile otonom, hibrid ve yeni nesil makinelere yönelik pek çok proje yürüten HİDROMEK, TÜBİTAK destekli projeler ile üniversite- sanayi iş birliği çalışmalarına da devam ediyor.

Uluslararası Beeyonders Projesi’ndeki tek Türk katılımcı

Avrupa Birliği Ufuk Avrupa Programı (Horizon Europe) kapsamında desteklenmeye hak kazanan, 8 milyon Avro bütçeli BEEYONDERS projesinde Türkiye’den tek katılımcı olarak yer alan HİDROMEK, Avrupa inşaat sektörünün karşılaştığı zorluklara teknolojik çözümler üretilmesini hedefleyen proje kapsamında; otonom ve uzaktan kumandalı HMK 635 WL lastikli yükleyici geliştirecek.

“faaliyetlerimizin temelinde AR-GE var”

HİDROMEK AR-GE Teknik Destek Yöneticisi Aykut Dilden, şu değerlendirmede bulundu: “Bu yıl da AR-GE’ye en fazla harcama yapan firmalar arasında yer aldığımızı mutlulukla öğrendik. AR-GE faaliyetlerimiz; ürettiğimiz ürünlerin, sunduğumuz hizmet ve çözümlerin temelinde yer alıyor. Bizler bu bilinçle, iş makineleri sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederken; bir yandan yeni saha ve müşteri beklentilerini tek çatı altında karşılamak için ürün yelpazemizi genişletmeye, diğer yandan da sektöre öncülük edecek yeniliklere imza atmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

HİDROMEK’in 2022 yılı AR-GE 250 araştırmasındaki sıralamaları şöyle:

  • “Ar-Ge Harcamalarına Göre En Büyük 250 Şirket” içinde 43.
  • “AR-GE Merkezinde Yürütülen Proje Sayısına Göre İlk 100 Şirket” içinde 11.
  • “AR-GE Merkezinde Çalışan Toplam Personel Sayısına Göre İlk 100 Şirket” içinde 33.
  • “AR-GE Merkezinde Alınan Ulusal Patent Sayısına Göre İlk 50 Şirket” içinde 35. oldu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler