13 Haziran 24, Perşembe

HİDROMEK bir kez daha dünyanın en büyükleri arasında

HİDROMEK global ölçekteki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dünyanın en büyük iş makinesi üreticilerinin sıralandığı “Yellow Table” listesinde bu yıl da yer alan HİDROMEK, listede 47’nci sırada.

International Construction Dergisi, her yıl yenilenen ve iş makineleri üreten en büyük firmaların yıllık satış cirosuna göre sıralandığı uluslararası “Yellow Table 2023” listesini açıkladı. 2022 yılı verilerine göre hazırlanan listede bu yıl 47’nci sırada yer alan HİDROMEK listeye 9’uncu kez girme başarısını gösterdi.

Küresel endüstride sağlam ilerleyiş

Kurulduğu günden beri, 45 yıldır iş odağını değiştirmeden iş makinesi üreten HİDROMEK, özgün tasarımları ile üretimini yaptığı iş makinelerini ulusal ve uluslararası alanda kullanıcıları ile buluşturuyor. Yeni ürün çalışmaları ile genişleyen ürün gamı ve büyüyen ihracat ağı ile kıtalar arası ilerleyişini sürdüren HİDROMEK, küresel iş makinesi sektörüne yön veren en önemli üreticiler arasında yer alıyor. Günümüzde, 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede 60 binden fazla iş makinesi satışı gerçekleştiren HİDROMEK, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. En son midi paletli ekskavatörü ve mini paletli kazıcı yükleyiciyi ürün gamına ekleyen HİDROMEK, geleceğin makineleri için de yoğun AR-GE çalışmalarına devam ediyor.

Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Aynı alanda ekskavatör üretim fabrikasının inşası da devam ediyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler