13 Temmuz 24, Cumartesi

HİDROMEK, Bauma 2022’de yeni nesil makinelerini tanıttı

HİDROMEK, yeni modellerini Bauma 2022 Fuarı’nda sektörle buluştururken yeni nesil iş makineleri “HİDROMEK NEXT” ile operatörlerin makineleri uzaktan kontrol edebilmelerine imkan sağlayacak olan HİDROMEK Opera’yı da tanıttı.

Dünyanın önde gelen iş ve inşaat makineleri fuarı Bauma 2022, 24 Ekim’de Almanya’nın Münih kentinde 33’üncü kez kapılarını açtı. HİDROMEK, Bauma 2022’de açık alanda yer alan FN.919/1 no’lu stantta tüm ürün gruplarından geniş bir yelpazeye ait makinelerini sergiledi.

Yeni nesil makineler: HİDROMEK NEXT
HİDROMEK, Bauma 2022 Fuarı’nda “HİDROMEK NEXT” adı altında yeni nesil makinelerini tanıttı. HİDROMEK NEXT bünyesinde, HMK 140 LC paletli ekskavatör, HMK 130 CS toprak silindir ve HMK 680 MG motor greyder gösterildi.
LIDAR teknolojisi, 360 derece kameralar ve ultrasonik sensörlerin bulunduğu HİDROMEK NEXT makineleri, bu teknolojik donanım sayesinde güvenli bir çalışma ortamı sağlanmasını ve performans verimliliğin artmasını hedefliyor. Bauma 2022’de HMK 140 LC’nin otonom kazı döngüsü katılımcılara sergilendi.

HİDROMEK OPERA, operatörü merkezine koyuyor

Operatörlerin makine kullanım alışkanlıklarını ve şekillerini inceleyerek tasarlanan “HİDROMEK Opera” operatörü merkeze koyuyor. Opera, operatörlere yer ve zaman fark etmeden, herhangi bir HİDROMEK makinesini, konfordan ödün vermeden uzaktan kullanma imkanı sağlıyor. Bauma 2022’de yeni lastikli yükleyici HMK 630 WL, HİDROMEK Opera tarafından uzaktan kontrol edildi.

Yeni K4 Serisi: Yenilikçi tasarım ve yüksek performans

HİDROMEK’in yeni, dördüncü nesil kazıcı yükleyici ailesi K4 Serisi fuarda sergilendi. K4 Serisi, üstün teknolojisi ve benzersiz tasarımı ile kullanıcısına güçlü performans, çok yönlülük ve konfor sunuyor. Koltuğa entegre edilmiş joysticklere sahip K4 Serisinde bulunan HİDROMEK patentli “Autotilt” özelliği sayesinde, operatör kazıcı tarafına geçmek istediğinde koltuğu çevirirken, direksiyon kolonu otomatik olarak yukarı kalkıyor. Böylelikle, kullanıcı kolaylıkla yükleyici pozisyonundan kazıcı pozisyonuna geçiş yapabiliyor.
Bauma 2022’de K4 Serisi ailesine ait kanopi kabin özellikli mini kazıcı yükleyici HMK 62 SS, yeni mini paletli kazıcı yükleyici HMK 62 TC, HMK 102B ve HMK 102S makineleri sergilendi. Kanopi kabinli HMK 62 SS, alçak tavanlı çalışma alanlarında çalışabilmeyi sağlıyor. HMK 62 TC mini paletli kazıcı yükleyici ise, silindir, burgu, beton karıştırıcı, gibi birçok farklı ataşman ile çalışma imkanı sunuyor.

H4 Serisi’nin yeni üyeleri tanıtıldı

HİDROMEK, H4 Serisine ait paletli ve lastikli ekskavatörleri de fuarda geniş bir yelpazede katılımcılarla buluşturdu. HMK 85 CP paletli platform, HMK 65 ZT, HMK 140 LC, HMK 145 LC SR, HMK 235 LC SR, HMK 230 LC, HMK 310 NLC, HMK 390 NLC HD, HMK 520 LC HD paletli ekskavatörler, HMK 150 WR, HMK 210 W MH lastikli ekskavatörler sergilendi.

HMK 85 CP çok yönlülük sağlıyor

H4 Serisine ait yeni HMK 85 CP paletli platform, çok yönlü çalışma imkanı sağlıyor. Teleskopik yükleyici ve teleskopik vinç ataşmanları sayesinde farklı işlerde yüksek performans sunuyor.

HMK 520 LC HD genişleyebilir şasiyle avantaj sunuyor

Yeni HMK 520 LC HD paletli ekskavatör, sevkiyat sırasında yol düzenlemelerine uygun olacak şekilde genişliği ayarlanabilen alt şasisi ile, nakliye kolaylığı sağlıyor.
HİDROMEK, Bauma 2022’de ayrıca HMK 160 CS toprak silindirler, HMK 635 WL ve HMK 640 WL lastikli yükleyiciler ve HMK 280 MG motor greyderlerini de sergiledi.

HİDROMEK sürdürülebilirliğe dikkat çekti

HİDROMEK, Bauma 2022 fuarında sürdürülebilirliğe de dikkat çekti. Çevreyi koruyan bir yönetim anlayışı benimseyen HİDROMEK, tüm faaliyet alanlarında atık miktarını azaltmaya ve çevre kirliliğini önlemeye yönelik bir politika yürütüyor. HİDROMEK Tasarım Stüdyo ekibinden Kil Model Takım Lideri Asaf Erdemli, HİDROMEK’in fabrikalarından çıkan hurda parçalara hayat vererek fuar alanında performans sergiledi ve “sürdürülebilirlik” kavramını kendi sanat felsefesi üzerinden yorumladı.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler