22 Haziran 24, Cumartesi

HİDROMEK Akademi binasının temeli atıldı

Mesleki ve teknik eğitim uygulamaları ile pek çok projeye öncülük eden HİDROMEK, 3’üncü ve en büyük eğitim merkezi olacak HİDROMEK Akademi binasının inşasına başlıyor. HİDROMEK, uzun yıllardır sürdürdüğü akademi programlarını, teknik eğitimlerini, ‘Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi’ (SİMEP) kapsamında verdiği eğitimleri ve üniversite-sanayi iş birlikleri çerçevesinde yürüttüğü teorik ve uygulama eğitimlerini HİDROMEK Akademi’de gerçekleştirecek.
HİDROMEK’in hali hazırda Satış Sonrası Hizmetler Merkezinde bir teknik eğitim merkezi ve bir operatörlük kursu bulunuyor. Kurulacak HİDROMEK Akademi ise HİDROMEK’in 3’üncü ve en büyük eğitim merkezi olacak. HİDROMEK, yeni binanın devreye alınması ile eğitim ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarını artıracak. Yeni eğitim merkezi ile, sanayide ihtiyaç duyulan kalifiye işgücünün yetiştirilmesi konusunda her zamankinden daha ileri uygulamaların devreye alınması hedefleniyor.

ASO 1’inci OSB’de bulunan HİDROMEK Üretim Üssü’nde yer alacak olan HİDROMEK Akademi’nin temel atma töreni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan ve HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bozkurt tarafından gerçekleştirildi. Törene, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, milletvekilleri Dr. Leyla Şahin Usta ve Dr. Ömer İleri, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Samet Güneş ve üst düzey yetkilileri, 1’inci OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ile HİDROMEK’ in çeşitli eğitimleri ile yetişen öğrenciler de katıldı. HİDROMEK yetkilileri, istihdama yönelik yeni projelerini de heyet ile paylaştı. Sanayideki kadın işgücü istihdamının arttırılması ve meslek edindirmeye yönelik yeni projeler hakkında bilgi verildi. HİDROMEK’in son teknolojilerin kullanıldığı üretim bantlarında, devreye alacağı yeni sosyal tesisleri ile sanayide kadın işgücü istihdamında da önemli role sahip olacağı kaydedildi.
Teknisyen kadronun yetişmesi amacıyla MEB ve ASO iş birliği ile HİDROMEK’in öncülüğünde gerçekleştirilen SİMEP kapsamında, 2005 yılından beri HİDROMEK’te 354 kişi mesleki eğitimini tamamladı ve 325 kişi istihdam edildi. HİDROMEK, SİMEP ile 2018’de Avrupa Çıraklık Birliği’ne (EAfA) üye ilk özel Türk firması olmuş ve 2019’da ‘Avrupa’da Çırak Yetiştirmede Büyük Firmalar’ kategorisinde ‘Mesleki Eğitimde Mükemmellik Ödülü’nü almaya layık görülmüştü

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler