11 Nisan 24, Perşembe

HD Hyundai yeni modelleri ile kompakt ekskavatörde standartları belirliyor

HD Hyundai, çalışma ağırlıkları 1,7 ile 5,5 ton arasında olan sekiz ek mini ekskavatörü tanıttı. Ödüllü A Serisi makineler, daha düşük emisyon, artırılmış hidrolik yetenekler ve iyileştirilmiş operatör konforu sunarak yeni performans ve üretkenlik düzeyleri belirliyor. Hyundai’nin mini ekskavatörler Ürün Müdürü Peter Sebold, “HD Hyundai tarafından A Serisi mini ekskavatörlerin piyasaya sürülmesi, büyüyen Avrupa kompakt segmentinde daha belirgin bir varlığa sahip olma stratejimizin bir parçası” diyor.

 

Seri tamamlanıyor

Yeni kompakt ekskavatörler, 1,0 tonluk HX10A micro’dan 9 tonluk segment HX85A’ya kadar12 modellik bir seri oluşturmak üzere mevcut HD Hyundai mini ve midi paletli makinelere katılıyor. Mini ekskavatörlerden beşi: HX17A Z, HX19A, HX35A Z, HX40A ve HX48A Z, Şubat ayında piyasaya sürüldü ve 2,5 tonluk, 3,0 tonluk ve 5,0 tonluk modeller yılın ikinci çeyreğinde seriyi tamamlayacak.
Tüm modeller kompakt boyutlara sahipken, ‘z’ son ekine sahip olanlar gerçek bir sıfır kuyruk salınımı tasarımına sahip. Ağır kaldırma operasyonları sırasında dengeyi artırmak için gerekirse sıfır kuyruk salınımlı makineler ek karşı ağırlıkla birlikte tedarik edilebiliyor. Daha küçük modellerdeki değişken genişlikteki alt takımlar aynı zamanda ağır kazma ve kaldırma görevleri için maksimum stabilite sağlıyor.

Geniş ve konforlu kabinden

HD Hyundai mini ekskavatör tasarımı, yenilikçiliği ve çarpıcı Tiger Eye arka aydınlatma temasıyla biliniyor; daha büyük HX35A Z, HX40A ve HX48A Z modelleri prestijli Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazandı. Makineler aynı zamanda çevre dostu çalışmaları ve kullanım kolaylıkları nedeniyle de beğeni topluyor.
Operatörlere geniş ve konforlu kabin sunuluyor. Kabinlerde daha büyük makinelerde geliştirilmiş bir klima sistemi mevcut ve gürültü seviyeleri dahili ve harici olarak azaltılmış. Kabinde Bluetooth bağlantısı var ve makineler su geçirmez 5” dijital ekranla birlikte geliyor. Makinelerde, daha büyük A Serisi ekskavatörlerde bulunanlara benzer hidrolik kumanda kolları kullanılıyor.
Büyük arka ve yan motor bölmesi kapıları, eğilebilir kabinle sunulan daha ağır modeller ile tüm normal servis noktalarına kolay erişim sağlıyor. Tüm filtrelere ve dolum noktalarına zemin seviyesinden ulaşılabiliyor.
Hyundai’nin Mini Ekskavatörler Ürün Müdürü Peter Sebold, “HD Hyundai tarafından A Serisi mini ekskavatörlerin piyasaya sürülmesi, büyüyen Avrupa kompakt segmentinde daha belirgin bir varlığa sahip olma stratejimizin bir parçası” dedi.

Yeni modellerinin öne çıkan özellikleri şunlar:

Düşük emisyonlu EU Stage V dizel motorlar

Daha ağır modellerde yüke duyarlı hidrolik sistemler

Bom, kol ve dozer bıçağı silindirlerinde hızlı bağlantı boruları ve emniyet valfleri bulunan orantısal kumanda kolu kontrolleri

Bakım kolaylığı için 3,5 tonun üzerindeki modellerde eğilebilen konforlu operatör kabinleri.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler