14 Haziran 24, Cuma

HASEL, Adana’da BOBCAT müşterileri ile bir araya geldi

Türkiye iş makineleri sektörünün önemli oyuncularından HASEL İş Makinaları, Adana Bölge Müdürlüğü’nde “Bobcat Müşteri Günleri” düzenledi. Bölgedeki müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda Bobcat’in mini yükleyici, telehandler ve mini ekskavatörü sergilendi.

Bobcat’in mini yükleyici, teleskobik yükleyici, lastik tekerlekli yükleyici ve mini ekskavatör pazarındaki geniş ürün çeşitliliğini, kaliteli satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ile birleştirerek müşterilerine çözüm üreten HASEL İş Makinaları, Adana’da düzenlediği “Bobcat Müşteri Günleri” etkinliğinde sektör oyuncularıyla bir araya geldi. Bobcat’in mini yükleyici, telehandler ve mini ekskavatör modellerinin tanıtıldığı etkinlikte davetliler, makineleri yakından inceleme şansı elde etti. Katılımın yoğun olduğu etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Bobcat Telehandler Ürün ve Satış Müdürü Mustafa Çağa, temel amaçlarının müşterilerle daha yakın temas kurabilmek olduğunu söyleyerek “Etkinliğimizde 2 adet telehandler, 1 adet paletli mini yükleyici ve 1 adet 5 tonluk mini ekskavatörü sergiledik. İnşaatın yanı sıra tarım sektörüne de oldukça önem veriyoruz. Bu nedenle tarım grubundaki 7 metre ve 10,50 metre telehandler modellerimizi de tanıttık” dedi. Tarım grubunda ilk kez Adana’da bir etkinlik yaptıklarını belirten Çağa, “Sektörel bazda çözümler sunduğumuz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veren ürünler getirdiğimiz için bu organizasyonları artırmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak onların çözüm ortağı olmak istiyoruz. Bu nedenle müşteri günleri etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Adana, tarım grubunda çok önemli bir bölge. Bu bölgedeki müşterilerimizin taleplerine göre hareket ettik ve başarılı bir organizasyon gerçekleştirdik. Sırada İstanbul, Ankara ve İzmir etkinliklerimiz var. Fuarların dışında bu tip organizasyonlar, müşteriler ile daha iyi temas kurmamızı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Etkinlikler, müşterilerle iletişimi güçlendiriyor

Bobcat’in sektörde pozitif bir algısı olduğuna dikkat çeken Çağa, “İlk etap müşterilerimizin satış sonrası hizmetler konusunda endişeleri olsa da çalışmalarımızı gördükten sonra bu aşamada da bize güven duydular. Etkinliğimizle bize her zaman ulaşabilecekleri mesajını vermek istedik. Bu makineler, muhakkak ki çalışırken belirli periyotlarda arıza yapabilir. Bobcat olarak tüm bu aşamalarda her zaman en iyi çözümü sunmayı amaçlıyoruz. Müşterimizin bizden beklentilerini burada çok samimi bir şekilde dinledik. Etkinliğimizde bir paletli mini yükleyicimize pota takarak, müşterilerimizle birlikte basketbol oynadık. Böylece daha etkili iletişim sağladık” dedi.

“Türkiye’ye çok sayıda makine getirdik”

Hasel Grup çatısı altında Bobcat olarak Türkiye’de 2 yıldır faaliyet gösterdiklerine dikkat çeken Çağa, “Pazarda bulunduğumuz süre boyunca Türkiye’ye çok sayıda makine getirdik. Stoklarımız iyi durumda ve müşterilerimiz çok memnun. Bu memnuniyet giderek artıyor. Aslında biz de onların yeni ihtiyaçlarını öğreniyoruz. Bu amaçla yeni kompakt ürünler getirdik. 6 metre telehandler modelimiz oldukça fazla talep gördü. Bunun yanında rotasyonlu telehandler da getirdik. Buradaki temel amacımız biz büyürken müşterilerimizin de bizimle birlikte büyümesi. Bobcat olarak müşterilerimizle birlikte büyümeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

Satış öncesi ve sonrasında müşteri talepleri önemseniyor

Bobcat Mini Yükleyici Türkiye Satış Müdürü Cem Gürel ise Adana’da gerçekleşen etkinliğin verimli ve başarılı geçtiğini belirterek şunları söyledi: “Bölgeden gelen talepleri değerlendirerek Adana’da bu etkinliği gerçekleştirdik. Müşteri buluşma etkinliğinde yeni ürünlerimizi, mini ekskavatörde 5 tonluk sınıfını, teleskopik makinelerde 10.50 metre ve paletli makinelerimizi ve Türkiye’de çok fazla tercih edilen T 590 paletli mini yükleyicimizi sergiledik. Bu ürünlerimizi sergilemek hem bizim açımızdan hem de müşteri açısından oldukça faydalı oldu.” Etkinlikte sergilenen ürünlerin mini iş makinesi sektöründe dikkat çektiğini kaydeden Gürel, “Yeni tasarım öğelerini barındıran makinelerimizi ve bölgedeki talepler doğrultusunda sergilemek istedik. Müşterilerimiz Bobcat’i daha fazla görmek istediğini belirtiyor. Biz de bu doğrultuda hareket ederek müşteri buluşmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Bobcat, Hasel ile müşterilerine güven veriyor

Hasel Grubu bünyesinde bulunan Hyundai CE ve Bobcat’in iş makineleri sektöründe önemli markalar arasında yer aldığına dikkat çeken Gürel, “Bobcat’in Hasel bünyesinde bulunması müşteriye güven veriyor. Büyüyen mini iş makinesi sektöründe Bobcat öncü bir marka olmaya devam ediyor. Biz de bunun farkında olarak yeni makinelerimizi getirmeye devam ediyoruz. Şu anda stok seviyemiz gayet iyi durumda bulunuyor. Satışlarımız da bu doğrultuda devam ediyor” şeklinde konuştu.

Ağıt Nakliyat Firma Sahibi Ramazan Ağıt: “Makineleri yakından inceleme fırsatı bulduk”

“Bobcat’in düzenlediği müşteri günleri etkinliği beklediğimizden iyi geçti. Etkinlik boyunca makineleri yakından inceleme fırsatı edindim. Bobcat güzel makineler üretiyor. Şu anda elimizde Bobcat ürünleri bulunmasa da buradaki deneyimlerimizin de etkisiyle yakın zamanda parkımıza Bobcat makineler ekleyeceğimizi söyleyebilirim.”

Çakmak BİMS  Firma Sahibi İsmail Çakmak: “Bobcat dünya çapında bilinen bir marka”

“Niğde’de Bims imalatı yapıyoruz ve kaba inşaat malzemesi satışı gerçekleştiriyoruz. İşimiz gereği daha önceden farklı marka telehandlerlarımız da oldu. Fakat bizim marka beklentimizi en iyi Bobcat’in karşıladığına karar verdik. Bu nedenle Bobcat’in telehandlerini almak için sıraya yazıldık. Bobcat, dünya çapında bilinen bir marka. Etkinlikte makineleri inceledik. Bobcat’in piyasada da yaygın kullanımı olmasını istiyoruz. Hasel Grup çatısı altında bulunan Bobcat’in tüm süreçleri başarıyla gerçekleştireceğini düşünüyoruz. Makinelerin beklentilerimizi karşılayacağını düşünüyorum.”

Keskinsan Vinç İnşaat Firma Sahibi Mehmet Keskin: “3 yıl garanti sunulması cezbedici”

“Eklemli bomlu vinçler, mobil vinçler, teleskopik yükleyicilerden oluşan geniş bir parkımız var. Önümüzdeki dönemde Bobcat marka makine almayı düşünüyoruz. Gaziantep’ten buraya makineleri incelemek için geldik. Etkinliğe katıldığım için çok memnunum. Bobcat’in beni en çok cezbeden noktası 3 yıl garantiye sahip olması. Sektörde 3 yıl garanti veren bir marka veya firma göremedik. 3 yıl 3.000 saat garanti süresi beni çok etkiledi.”

Kırlı Tarım Firma Sahibi İbrahim Kırlı: “Etkinlikte Bobcat’i yakından tanıdık”
“Müşteri günleri etkinliğini oldukça faydalı buldum. Etkinlikte makineleri yakından inceleme şansımız oldu. Bizim ihtiyacımıza cevap verebilen makinelerle karşılaştık. İstediğimiz ve şu özellik de olsa dediğimiz özelliklerde makinelerde mevcut. Yakın zamanda biz de Bobcat satın aldık. İlerleyen zamanlarda da yeni Bobcat’ler almayı düşünüyoruz. Burada Bobcat’i yakından tanıma şansımız oldu,”

Niğde Çelebi Araç ve İş makineleri Kiralama Firma Sahibi Himmet Çelebi: “Tercihimizi Bobcat’ten yana kullandık”

“Bölgede telehandlerda 14 yıllık tecrübemiz var. Daha önce farklı marka telehandler kullansak da yakın zamanda tercihimiz Bobcat oldu. Etkinlik bizim için hem bilgilendirici hem de eğlenceli oldu. Makinelerim tanımak anlamında faydalı bir organizasyondu. Yakın zamanda 3 adet Bobcat telehandler aldım. Gelecekteki yatırımlarımızda da Bobcat ilk tercihimiz olacak.”

Serkan Tengeç-Operatör: “Bobcat’in fonksiyonel özellikleri bulunuyor”

“Etkinlikte makineleri yakından tanıma fırsatı edindik. Etkinliğe katıldığımız için çok memnunuz. Makineleri yakından inceledim. Daha önce farklı marka iş makineleri kullandım. Bobcat’in, kullandığım makinelere kıyasla çok daha fonksiyonel özellikleri bulunuyor. Bobcat’ten 3 adet makine satın aldık.”

 Ünlü Ticaret Firma Sahibi Erol Ünlü: “Bobcat yatırımı yapmayı planlıyoruz”

“Bobcat’le yeni tanıştık. Buraya gelerek yeni bir makine daha almaya karar verdik. Etkinlik çok verimli geçti. Sergilenen makineleri deneyimledik. Şu anda makine parkımızda Bobcat bulunmasa da yakın zamanda yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler