13 Temmuz 24, Cumartesi

Hareket, ACE’nin kaldırma işini tamamladı

Hareket, Azeri-Çırak-Güneşli petrol sahasının Azeri Orta Doğu (ACE) petrol sondaj ve üretim platformu projesindeki çalışmalarını tamamladı. Socar tarafından geliştirilen ve BP tarafından işletilen offshore platform projesi, sondaj modüllerinin yanı sıra servis ve yaşam ünitelerinin inşasını da içeriyordu.

Hareket’in projeye ilişkin açıklamasında  “Azeri- Çırak- Güneşli Petrol Sahası için Azeri Cental East petrol sondaj ve üretim platformu projesindeki faaliyetlerimizi tamamladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ağırlığı 19.600 kg olan offshore platform projesi, sondaj modülü, servis ve yaşam ünitelerinin inşasını içermektedir. Proje ile günde 100.000 varil, toplamda ise 300 milyar varil petrol üretilmesi planlanıyor” denildi.

Hareket, bu önemli projede mühendislik, ağır kaldırma ve nakliye operasyonlarının tamamını üstlendi. Sahada bulunan paletli mobil vinçler, Goldhofer SPMT ekipmanı ile 19600 ton ağırlığındaki platformun parçalarının tamamının ağır yük kaldırma ve taşınma operasyonları başarı ile gerçekleştirildi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler