22 Haziran 24, Cumartesi

Gelecek İçin Tasarlandı, Deneyim Üzerine İnşa Edildi

Liebherr LTM 1110-5.1 mobil vinç, LTM 1110 5.2 oldu.

Liebherr LTM 1110-5.1 mobil vinç, LTM 1110 5.2 oldu. Yeni model tamamen yeni üç özelliğe sahip: vinç kontrol sistemi, sürücü kabini ve dişli kutusu. İlk kez Bauma 2019’da görücüye çıkan Liebherr 110 tonluk vinci, fuarda prototip formunda tanıtılan yeni sürücü kabinini, Liebherr’in yeni LICCON3 vinç kontrol sistemini ve ayrıca yakın zamanda duyurulan ZF TraXon DynamicPerform dişli kutusunu içeriyor.

Liebherr LTM 1110-5.1 mobil vinç, LTM 1110 5.2 oldu. Yeni model tamamen yeni üç özelliğe sahip: vinç kontrol sistemi, sürücü kabini ve dişli kutusu. İlk kez Bauma 2019’da görücüye çıkan Liebherr 110 tonluk vinci, fuarda prototip formunda tanıtılan yeni sürücü kabinini, Liebherr’in yeni LICCON3 vinç kontrol sistemini ve ayrıca yakın zamanda duyurulan ZF TraXon DynamicPerform dişli kutusunu içeriyor. Yağ soğutmalı çok diskli kavrama da yeni. Şimdi yoğun testlerden geçti ve artık seri üretime hazır. Bu, yeni LTM 1110-5.2’nin daha fazla güvenlik ve konfor sağlamak için mevcut güçlü yönleri öncü yeniliklerle birleştirdiği anlamına geliyor. Bu yeni özelliklerle birlikte Liebherr, tüm arazi serilerinin geleceğini belirleyen tamamen yeni bir standart vinç tasarımını piyasaya sürüyor. 5 akslı Liebherr 110 tonluk vinç, tüm dünyada maksimum hareketlilik için 60 metrelik güçlü teleskopik bomu ve değişken aks yükleri ile en çok satanlardan biri. Ancak iyi bir şey daha basit, daha güvenli ve daha konforlu hale getirildiğinde daha da iyi hale gelebilir.

LICCON3 vinç kontrol sistemi

Bu, şimdi LICCON (Liebherr Hesaplanmış Kontrol) kontrol sisteminin üçüncü nesli ve zamanla test edilmiş kontrol özelliklerine sahip, ancak tamamen yeni bir yazılım paketi ve programlama dilinin yanı sıra daha hızlı bir veri yoluna, önemli ölçüde daha fazla depolama alanına ve daha fazla bilgi işlem gücüne sahip. Ehingen’deki Liebherr’deki Kontrol Sistemi Departmanı Başkanı Nikolaus Münch şöyle açıklıyor: “Yeni kontrol sisteminin geliştirilmesi sırasında, Liebherr vinçlerine aşina olan vinç operatörlerinin bu sisteme alışabilmesi bizim için önemliydi. Hızlı ve kolay bir şekilde yeni kontrol sistemi. Aynı zamanda, şu anda mikro elektronikte kaydedilen ilerleme çok büyük olduğu için geleceğe hazır olmalıyız. Çok fazla performans verisi gerektiren VarioBase gibi karmaşık uygulamalar artık gelecekte daha sık geliştirilebilir. Mevcut LICCON2 kontrol sistemi kapasitesinin sınırlarına ulaşıyor.”
Mevcut kontrol sistemi ile benzerlikler çok çeşitli. BTT uzaktan kumanda terminali gibi zamana göre test edilmiş donanım bileşenleri dahil edilmiş. Üst yapı kabinindeki yeni geniş ekrandaki dokunmatik ekran işlevi, kontrolün artık daha da kolay ve rahat olduğu anlamına geliyor. Bilgilerin gösterilme şekli de revize edilmiş ve basitleştirilmiş. Ayrıca LICCON3 vinçler standart olarak telemetri ve filo yönetim sistemleri için de hazırlanmakta. Gelecekte, vinç yüklenicileri MyLiebherr müşteri portalını kullanarak ilgili tüm verileri görüntüleyebilecek ve değerlendirebilecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler