18 Mayıs 24, Cumartesi

GC-Serisi Ile Güvenilir Ve Ekonomik Sıkıştırma

Borusan Cat tarafından sunulan GC-Serisi Titreşimli Toprak Kompaktörleri, güvenilir ve ekonomik üretim sunuyor. Cat GC-Serisi Titreşimli Toprak Kompaktörleri, düşük maliyetle çok iş yapmanın yeni yollarını sağlıyor.

Borusan Cat’in pazara sunduğu 12,6 ton çalışma ağırlığına sahip düz tamburlu yeni CS12 GC kompaktör, gelişmiş teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. Hem makine hem de motoru için aynı üretici ve hizmet kaynağı olan Cat® C4.4 motorlarla donatılı ürün, 2134 mm sıkıştırma genişliğine sahip. CS12 GC’de bulunan Cat C4.4 motor, 83,0 kW/111,3 beygir brüt güç sağlıyor. GC serisi titreşimli toprak kompaktörleri, tamburdaki yüksek genlik ve ağırlık (statik doğrusal yük) sonucu gelişmiş sıkıştırma performansı sağlıyor. Maksimum genlik 2 mm ve bu makine sınıfı için sektördeki en yüksek genlikler arasında. Yeni GC vibrasyonlu toprak sıkıştırıcı hattı, 10-12 metrik ton sınıfında gereken performans özelliklerini sağlayabilen standart bir makine arayan yol müteahhitlerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış bir makine olarak dikkat çekiyor. Bu makineler, tipik orta kullanımlı yol yapım uygulamaları için uygun performans sağlayan basit ancak şık bir tasarıma sahip

Sıkıştırma kalitesi artıyor

GC-Serisi Titreşimli Toprak Kompaktörleri, standart olarak otomatik titreşim ile donatılı. Titreşim sistemi etkinken ve otomatik titreşim açıldığında, makine yavaşladıkça titreşim sistemi kapanır. Makine tersine döndüğünde vibrasyon sistemi tekrar çalışmaya başlar. Bu işlev, yerelleştirilmiş aşırı sıkıştırma alanlarını önleyerek genel sıkıştırma kalitesinin aynı kalmasına yardımcı olur ve bileşenlerin süresine ve operatörlerin konforuna yardımcı olan aşırı titreşimleri önler. Ayrıca pürüzsüz tamburlar, granül malzemeleri sıkıştırmak için ideal ve yapışkan ve yarı yapışkan toprak uygulamalarını sıkıştırmak için isteğe bağlı bir keçi ayağı kabuğu kiti ile donatılabiliyor. Makineyi muadillerine gore öne çıkaran başka bir özellik de, asla greslemeye ihtiyaç duymayan rulmanlara sahip, ömür boyu sızdırmaz conta.

Konforlu kullanım, güvenli sıkıştırma

Bu seri operatör için de önemli artılara sahip. Eğimli direksiyon mili ve ayarlanabilir koltuk yorgunluğu azaltırken izole montajlı operatör kabini ve kauçuk paspaslar gürültüyü ve titreşimi azaltarak kullanım sırasında rahatlık sağlıyor. Geniş kabin girişinde mükemmel erişilebilirlik sağlayan açılı basamaklar, kullanışlı sağ ve sol tutacaklar ve kaymaz giriş yüzeyi bulunuyor. İç ve dış aynalar ile mükemmel yer görüşü sağlayan GC Serisi, operatör için kullanımı kolay bir ara yüze ve güvenilir sıkıştırma sağlayan otomatik titreşim işlevine sahip

Servis ve bakım kolaylığı

CS12 GC mükemmel servis kolaylığı sağlıyor. Dayanıklı tek parça kaput, motora ve soğutma sistemine olağanüstü erişim için hızlı ve kolay bir şekilde öne eğiliyor. Akü

bakım gerektirmiyor. GC titreşimli toprak kompaktörlerinde servis erişimi basit ve kullanışlı. Tüm rutin servislere makinenin sağ tarafından yerden kolayca erişilebiliyor. GC toprak sıkıştırıcıları, çoğu sistemde diğer üreticilere göre daha uzun servis aralıkları, daha uzun aralıklar sunuyor. Bu uzun aralıklar, daha düşük sahip olma ve işletme maliyetlerine, daha fazla üretkenliğe ve daha az yağ ve filtre kullanımı nedeniyle daha küçük çevresel ayak izine katkıda bulunuyor. Motor yağı servis aralığı her 500 saatte bir, hidrolik yağ servis aralığı ise 3.000 saat. Hidrolik yağ filtreleri, operatör platformunun altına harici olarak yerleştirilmiş, erişimi ve bakımı kolay.

Cat’e özel teknolojiler

Bu makineler opsiyonel olarak özel Makine Tahrik Gücü (MDP) ölçüm teknolojisine sahip, isteğe bağlı Cat Sıkıştırma Kontrolü gibi ölçeklenebilir teknoloji çözümleri de sunarak müşterilerin kendi kullanımlarına uygun bir yetenek düzeyine yatırım yapmalarına ve gerektiğinde ölçeklendirmelerine olanak tanıyor. Cat Sıkıştırma Kontrolü, operatörün sıkıştırmanın spesifikasyonları ne zaman karşıladığını belirlemesine olanak tanıyan bir dizi çözüm. Bu, tahminde bulunmayı ortadan kaldırıyor, yeniden çalışma riskini azaltıyor ve operatörün bir sonraki işe hızla geçmesine olanak tanıyor. Makine Tahrik Gücü (MDP), yalnızca Caterpillar’da bulunan özel bir teknoloji. MDP, tambur üzerindeki yuvarlanma direncini ölçerek zemin sertliğini gösteriyor. İster düz tamburlu ister keçi ayağı kabuk kiti ile donatılmış olsun, MDP tüm GC toprak sıkıştırıcılarında kullanım içindir. Tüm zemin tiplerinde (yapışkan taneli) etkilidir ve tambur statik veya titreştiğinde işlev görebilir. MDP, tamburun titreşmesini gerektirmediğinden, MDP kullanıldığında daha az dekompaksiyon riski oluşur.

Yakıt tasarrufu

Makine, motorun çalışma hızını azaltan ve yakıt yanmasını azaltan bir sistem olan standart bir Eco moduna sahip. Eco modu, çalışma koşullarının normal motor gücü gerektirdiği çoğu uygulamada devreye alınabiliyor ve daha fazla güç istendiğinde basitçe devre dışı bırakılabiliyor. Bu özellikler ile makine, %18’e kadar yakıt tasarrufu sağlayabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler