13 Temmuz 24, Cumartesi

Epiroc, Ay görevleri için ispace ile iş birliği yaptı

Madencilik ve altyapı sektörlerine yönelik ürünleri ile bilinen Epiroc, ispace ile Epiroc’un ticari Ay misyonları için teknoloji ve çözümlerle katkıda bulunmasını içerecek uzun vadeli bir işbirliği anlaşması imzaladı. ispace, Ay’a ulaşım sağlayarak ve Ay’ın ortamını ve mevcut kaynakları daha iyi anlayarak insan yaşamını destekleme konusunda uzun vadeli bir vizyona sahip küresel bir Ay kaynakları geliştirme şirketi. ispace başlangıçta ay yüzeyini keşfedecek ve Ay’la ilgili verileri toplayacak. Bu çabanın bir parçası olarak ispace ve Epiroc, 2024 gibi erken bir tarihte kullanılacak teknoloji ve ticari çözümler geliştirmek için iş birliği yapıyor.

Epiroc Başkanı ve CEO’su Helena Hedblom, “Epiroc, insan yaşamını sürdürülebilir bir şekilde desteklemek ve genişletmek nihai hedefiyle Ay’ın yüzeyini keşfetmeye başlamak için birlikte teknoloji ve çözümler geliştirip sağlamak amacıyla ispace ile işbirliği yapmaktan çok heyecan duyuyor” dedi.
ispace, Inc.’in Kurucusu ve CEO’su Takeshi Hakamada ise, “Epiroc ile bu anlaşmayı imzalamaktan çok memnunum. ispace, hükümetler ve sektör oyuncuları için yeni fırsatlar yaratmak amacıyla Cislunar ekosistemine öncülük ediyor. Gelecekteki ay misyonları için sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde uzay kaynakları alanında teknoloji ve çözümler geliştirmeye yönelik işbirliğimiz, ispace’in vizyonunu gerçekleştirmenin bir başka adımıdır” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler