13 Temmuz 24, Cumartesi

ENKA Pazarlama, yol makinaları sektörüne yön veriyor

ENKA Pazarlama Satış Müdürü İsmail Çınar ile yol makinaları pazarına sundukları ürünleri ve sektörü konuştuk. Yol sektöründe XCMG markası ile önemli bir pazar payı elde ettiklerini söyleyen Çınar, yakın zamanda yeni ürün ve modelleri de sunacaklarını belirterek “Bu alanda kalıcı ve yön veren firmalardan olacağımıza inancımız tam” dedi.

ENKA Pazarlama olarak yol ekipmanları alanında hangi marka ve ürünleri sunuyorsunuz?

Yol ekipmanları alanında XCMG markası ile 2020 yılından itibaren çalışmaya başladık, XCMG yol ekipmanları alanında tüm ürün gruplarında üretim yapan bir firma. Finişer, freze, asfalt silindiri, toprak silindiri, pnömatik silindir, yama silindiri ve kompakt sıkıştırma makinelerinin tümünün üretimini yapıyor.

ENKA Pazarlama’nın yol sektörü ile ilgili pazardaki konumu ve hedeflerine dair bir değerlendirme yapar mısınız?
ENKA Pazarlama 1970’li yılların başından itibaren iş makinası sektöründe yer alan bir firmadır. Bugüne kadar mümessilliğini üstlenmiş olduğu tüm markaları Türkiye pazarında en iyi şekilde temsil etmiş ve bunların pazarda hep üst sıralarda kabul gören markalar arasında yer almasını sağlamıştır. Bu başarı, deneyimli ve yeniliklere açık kadrosu ve de ENKA’nın finans ve mali yönde doğru yönetim gücüyle elde edilmektedir. ENKA olarak biz sektör gözetmeksizin mümessili olduğumuz markaların pazarda daha da ileriye taşınması ve sürekliliğini sağlamak için mevcut kadromuza yeni arkadaşların da dahil olması ile uzun soluklu yatırımlar yapmayı her zaman önemsiyoruz. Bu bağlamda XCMG Yol Ekipmanları Bölümü ile fabrika seviyesinde iş birliğimizi artırmak ve doğru ürünleri pazara sunmak için sürekli görüşme halindeyiz. Ayrıca hem dünya pazarını hem Türkiye yol ekipmanları pazarını sıkı bir şekilde takip ediyoruz. XCMG yol ekipmanları Türkiye pazarına 2 senedir sunuluyor. Bu süreçte gerek yerel çalışmalar gerekse pazarlama faaliyetlerimiz ile sektörde ses getirdik diyebilirim. Bu tarih itibariyle neredeyse elimizdeki stok makinalarımız son buldu ve yeni siparişlerimizi verdik. XCMG de, siparişlerimizin en hızlı şekilde tedariğini sağlayarak Türkiye pazarına verdiği önemi her zaman gösteriyor. Pazardaki konumumuza gelecek olursak, iki senedir pazara sunulan bir marka ile yeniden başladığımız yol ekipmanları alanında müşterilerimizi dinleyerek, ürün gruplarında doğru ürünü en ekonomik ve teknolojik yenilikleri de akuple ederek pazara sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde yol ekipmanları alanında yeni ürün ve modellerimiz ile, müşterilerimize sunacağımız ekipmanlar ile bu alanda kalıcı ve yön veren firmalardan olacağımıza inancımız tamdır.

Silindir grubunda en çok tercih edilen ürününüz hangisidir?

 XCMG yol ekipmanları alanında bu zamana kadar silindir grubunda üç modelimizi pazara sunduk. 13.000 kg sınıfında Toprak Silindirimiz XS133, 12.300 kg sınıfında Asfalt Silindirimiz XD123 ve 120cm tambur genişliğinde olan Yama Silindirimiz XD120 modelini pazara sunduk. 2023 yılında herkesin bildiği üzere motor normlarında yapılan değişiklik sonrası yeni modellerimiz yakın bir tarihte stoğumuza gelecek ve bu ürünlerimizin yeni özellik ve konseptlerini pazarın takdirine sunacağız. Silindir grubunda en çok tercih edilen ürün olarak tüm modellerimizi gösterebiliriz çünkü tüm modellerimiz pazar tarafından kabul gördü. Geri dönüşlerin olumlu olması, müşteri memnuniyeti ve yeni bir marka ve ürüne olan destek bizlerde bu marka ile, ilerisi için çok daha uzun soluklu çalışmalar yapma konusunda gerçekten istek uyandırıyor.

Bu ürünlerin tercih edilme nedenlerini belirterek, teknik özelliklerini ayrıntılı olarak anlatır mısınız?

Tek bir üründen bahsedemeyeceğimiz için pazara sunulan modellerimiz hakkında kısa bir bilgi vereceğim: 13.000 kg a ğırlığındaki Toprak Silindirimiz XS133 modelimiz Cummins marka motor, Danfoss marka yürüyüş-vibrasyon hidromotoru ve XCMG’nin tasarımı olan akslar ile gelmektedir. Bu modelimiz 30-35 HZ aralığında 1,8-0,9 amplitüt aralığında çalışmakta ve statik yükü 345N/cm olup tambur genişliği 2.130 cm’dir. 12.300 kg ağırlığındaki Asfalt Silindirimiz XD123 modelimiz Cummins marka motor, Danfoss marka yürüyüş – vibrasyon hidromotor İle gelmektedir. Bu modelimiz 45-55 HZ aralığında 0,75-0,30 amplitüt aralığında çalışmakta ve statik yükü 283N/cm olup tambur genişliği 2.130 cm’dir. 2.700 kg ağırlığındaki Yama Silindirimiz XD120 modelimiz Kubota marka motor, Rexroth-Poclain marka yürüyüş – vibrasyon hidromotor ile gelmektedir. Bu modelimiz 67-63 HZ aralığında 0,5 amplitüt aralığında çalışmakta ve statik yükü 110 N/cm olup tambur genişliği 120 cm’dir.

Eklemek istedikleriniz…

ENKA Pazarlama, yılların deneyimi ve bilgi birikimi ile sektörde her zaman var olmuş ve olacak bir firmadır. Bu zamana kadar müşterilerine sunduğu tüm marka ve ürün gruplarında hep en üstlerde olmuş, üstlendiği her işten yüz akıyla/başarıyla çıkmıştır. Tüm markalarımızda olduğu gibi ENKA güvencesiyle sunulan XCMG yol ekipmanlarında da sektörde istediğimiz ve arzuladığımız pazarı çok yakın bir zamanda alacağımızdan hiç şüphemiz yoktur.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler