20 Temmuz 24, Cumartesi

ENKA Pazarlama tüm markaları ile Komatek’te yerini aldı

İMDER VE İSDER’in ana destekçisi olduğu KOMATEK 2024 Fuarı tamamlandı. Binlerce ziyaretçiyi ağırlayan fuarda yerini alan ENKA Pazarlama, sergilediği ürün ve teknolojiler ile ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

17’nci kez düzenlenen ve İstanbul’da ilk kez kapılarını ziyaretçilere açan KOMATEK 2024 Fuarı’na yaklaşık 48 bin ziyaretçi katıldı. İMDER ve İSDER’in ana desteğiyle 29 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen fuara, 200’ün üzerinde yabancı firma katıldı. Fuarda toplamda 300 firam stant açarken, 2 bin kadar makina sergilendi. Fuarın öne çıkan markalarından biri de ENKA Pazarlama oldu. Tüm markaları ile fuarda yerini alan ENKA Pazarlama ziyaretçilerin yoğun ilgisini topladı.

Yoğun ve verimli bir fuar

Fuara ilişkin değerlendirme yapan ENKA Pazarlama İstanbul Anadolu Bölge Müdürü Serdar Emre Göçener fuarın kendileri açısından yoğun ve verimli geçtiğini dile getirdi. Göçener uzun yıllardır İstanbul’da bu kapsamda bir iş makinası fuarı düzenlenmediğini belirterek “Bu anlamda uzun zamandır sektörün beklediği bir fuardı diyebiliriz. Biz de ENKA Pazarlama olarak fuara çok iyi hazırlandık ve mümkün olduğu kadar çok makinamızı sergileyerek ziyaretçilere tanıtımlarımızı yaptık” dedi. ENKA Pazarlama olarak stantlarında lokomotif markaları olan Hitachi’nin tüm modellerini sunduklarını ve mini makinalardan büyük maden makinalarına kadar geniş bir yelpazeyi sergilediklerini belirten Göçener “Bunun yanı sıra XCMG marka yol ekipmanları, fore kazık makinaları ve vinç modellerimizi tanıttık. Ayrıca TCM ve Heli marka forkliftlerimiz ile Palfinger marka makinalarımız da standımızda yer aldı” şeklinde konuştu.

ENKA Pazarlama İstanbul Anadolu Bölge Müdürü Serdar Emre Göçener

En iyi, en yeni teknolojileri sunuyoruz

ENKA Pazarlama olarak bünyelerinde farklı ürün gruplarında farklı markaların bulunduğunu söyleyen Göçener “Amacımız ülkemiz ekonomisi için çalışan iş kollarını desteklemek, onların büyümesine katkı sunmak. Bu doğrultuda iş ortaklarımıza en iyi, en yeni teknolojileri sunmaya gayret ediyoruz” dedi. Komatek 2024 fuarının sektör için olduğu gibi ENKA Pazarlama için de önemli bir fırsat oluşturduğunun altını çizen Göçener özellikle yer olarak İstanbul’un seçilmesinin doğru bir karar olduğunu ifade etti. İstanbul’un sahip olduğu ulaşım olanakları açısından gelişmiş olmasının yanı sıra ticaret ve sanayi için önemli bir merkez olmasının da fuara katkı sunduğunu aktaran Göçener, fuara yönelik ilginin yüksek olmasının da yer seçiminin doğruluğunu gösterdiğini belirtti.

Yeni makinalar kullanıcı ile buluştu

Göçener kısa bir süre önce sektörde önemli bir dönem noktası yaşandığını ve FAZ V emisyon düzenlemelerinin hayata geçtiğini hatırlatarak “Şu anda ülkemizde Avrupa standartları geçerli. Orada kullanılan özelliklere sahip makinalar kullanılıyor. Bu makinalar pazara girdikten sonra ilk kez böylesine büyük bir etkinlikte kullanıcılara sunuldu ve birebir tanıtıldı. Bu anlamda da oldukça önemli bir fuar oldu” dedi.  Yeni düzenlemelerle çevre açısından önemli bir adım atıldığını ve ENKA Pazarlama’nın da çevre dostu makinaları pazara sunduğunu belirten Göçener “Şu anda Hitachi’nin -7 serisini pazara sunuyoruz. Yeni seri makineler sahip oldukları teknoloji ile rakiplerden ayrışıyor. Bu seri üst düzey konfor ve de yakıt tasarrufu sunuyor” ifadelerini kullandı.
Hitachi markasının Türkiye pazarında her zaman en üstlerde bulunduğunu ve güvenilen bir marka olduğunu da belirten Göçener, bu güveni oluşturan etkenlerin ise makinaların sağlamlığı, verimliliği ve ENKA Pazarlama’nın gücü olduğunu söyledi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler