17 Mayıs 24, Cuma

ENKA Pazarlama, Marble’da REMAN Projesi ile dikkat çekti

ENKA Pazarlama Marble 2024’te, HITACHI ZX 490LCH-7, TCM ve HELI marka forkliftler ile REMAN uygulamasıyla tamamen yenilenmiş HITACHI ZW370 lastikli yükleyiciyi sergiledi.

ENKA Pazarlama Marble 2024’te, HITACHI ZX 490LCH-7, TCM ve HELI marka forkliftlerle REMAN uygulamasıyla tamamen yenilenmiş HITACHI ZW370 lastikli yükleyiciyi sergiledi. Fuara ve ürünlere ilişkin bir değerlendirme yapan ENKA Pazarlama Lastik Tekerlekli Yükleyiciler İş Geliştirme Direktörü Batuhan Mutluer, REMAN projesinin eski makinaların komple elden geçirilip yeni hale getirilmesine dayandığını belirterek “Bu yenilenen makinalar üretici ve ENKA Pazarlama garantisiyle satışa sunulmaktadır. Ayrıca müşterinin, talebi ile kendisine özel de yapılmaktadır. Bu uygulama müşterilerimizin ellerindeki değerleri, yani sahip oldukları iş makinalarını daha düşük bedelle yenilenmesi projesidir” dedi.
Mermer sektörünün iş makinaları firmaları için lokomotif sektörlerden olduğunu da belirten Mutluer, şu değerlendirmeleri yaptı: Son iki yıldır Çin pazarındaki daralmalar, Kızıldeniz’de yaşanan ulaşım sıkıntısı gibi etkenler sektörü olumsuz etkiledi. Bundan dolayı pazar geçmiş yıllara olanla daha durağan. Bu sene Mermer Fuarı’na Hindistan, Mısır ve Ürdün’den çok sayıda müşteri geldi. Pazar yönünü biraz diğer ülkelere de kaydırdı. Her zaman pazarın çeşitlenmesi farklılıkların olması bir avantajdır.”

REMAN ile sektöre önemli katkı sunuluyor

Fuarda sergiledikleri makinaların 2023 yılında geçiş yapılan EURO 5 standartlarındaki yeni seri makinalar olduğunu da belirten Mutluer sözlerini şu şekilde tamamladı: “Mermer, Türkiye için çok önemli bir ihracat kaynağıdır. Hammaddesi bizden olan katma değeri büyük olan bir hazinedir. Bunun çıkarılması, satılması ülkemiz için çok önemlidir. Bu kaynaklarımızın kazanımı için bizde en iyi koşul ve imkanları sağlamaya çalışıyoruz. REMAN projemiz de bunlardan birisidir.”

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler