13 Haziran 24, Perşembe

ENKA Pazarlama-Hitachi iş birliği 40. yılında

Temsil ettiği dünya markaları ve sunduğu satış sonrası hizmetler ile iş makinaları sektörünün ana oyuncularından olan ENKA Pazarlama, Hitachi ile iş birliğinin 40. yılını kutluyor. İki firma arasındaki iş birliğinin güçlenerek devam edeceği belirtiliyor.  

Temsil ettiği dünya markaları ve sunduğu satış sonrası hizmetler ile iş makinaları sektörünün ana oyuncularından olan ENKA Pazarlama, Hitachi ile iş birliğinin 40 yılını geride bıraktı. Bu başarılı iş birliğinin 40. yılı düzenlenen bir tören ile kutlandı. ENKA Pazarlama’nın Tuzla’daki genel merkezinde düzenlenen törene ENKA Pazarlama ve Hitachi yöneticileri ve çalışanları katıldı.

“ENKA Pazarlama tarafından temsil edilmekten memnunuz”
Törende ENKA Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Gücüyener, Hitachi İş Makinaları İstanbul Şubesi Genel Müdürü Aycan Akalın, Hitachi İş Makinaları İcra Kurulu Başkanı Yusuke Kajita, Hitachi İş Makinaları Dubai Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Manabu Arami ve ENKA Pazarlama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Nadir Akgün birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda iki firmanın işbirliğinin elde ettiği başarıların memnuniyet verici olduğu vurgulanarak, bu başarıların daha üst seviyelere taşınacağının altı çizildi. Hitachi İş Makinaları İcra Kurulu Başkanı Yusuke Kajita konuşmasında işbirliğinin devam edeceğini ve kendi markalarının Türkiye pazarında ENKA Pazarlama gibi büyük bir firma tarafından yer almasından memnun olduklarını dile getirdi.
Etkinlikte konuşmalar sonrası plaket töreni ve tesis turu gerçekleştirildi.

Başarılarla dolu 40 yıl

ENKA Pazarlama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Nadir Akgün

ENKA Pazarlama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Nadir Akgün tören sırasında yaptığı değerlendirmede “ENKA Pazarlama ve Hitachi iş birliğinin 40. yılını kutlamaktan dolayı memnun olduklarını belirterek “Hitachi ile birlikte geride bıraktığımız 40 yılı başarılarla doldurduk. Ülkemize ve sektörümüze hem iyi makinaları hem de iyi hizmeti 40 yıldır kesintisiz sunduğumuz için mutlu ve gururluyuz” dedi. Akgün kendilerine güvenen ve elde ettikleri başarıda büyük payı olan müşterilerine de teşekkür etti. Akgün, ENKA Pazarlama’nın Hitachi tarafından en iyi distribütör olarak görüldüğünü de aktararak “Hitachi uluslararası pazarda kendini kanıtlamış en büyük iş makinası üreticilerinden birisi. Ayrıca Hitachi, hem ENKA Pazarlama’ya hem Türkiye pazarına çok değer veriyor. İşbirliğimizin bundan sonraki süreçte de güçlenerek devam edeceğine inanıyorum” dedi.

“Her zaman en üstlerde olduk”

Akgün geride bırakılan 40 yılda Türkiye ekonomisinin inişli çıkışlı bir seyir izlediğini ve bunun iş makinaları sektörüne de yansıdığını belirterek sözlerine şunları ekledi: “Biz ENKA Pazarlama olarak bu çalkantılı süreç içerisinde Hitachi markası ile Türkiye iş makinaları pazarında her zaman ilk 3’te olduk. İlk 3’e girmek elbette önemlidir ama daha önemli ve zor olan, elde edilen bu başarıyı sürdürebilmektir. Biz zor olanı başardık. Türkiye pazarına ve kullanıcılara sadece güçlü ve verimli makinalar sunmakla kalmadık aynı zamanda satış sonrası hizmetlerimizle de sahada her zaman yanlarında olduk. Bu da bizi zirveye taşıdı ve orada tuttu. 40 yıldır kesintisiz ve başarılı şekilde Türkiye’nin projelerini iyi makinalar ve iyi hizmet ile verdiğimiz katkıdan dolayı gururluyuz.”
Kendilerini hizmet firması olarak gördüklerini de belirten Akgün, “Makinanın teslimatı sonrası sahada kullanıcının yanında olmak, iyi hizmet vermek önemli. Biz bulunduğumuz konuma bunu yaparak geldik, bundan sonraki süreçte de hizmet kalitemizi sürekli yükselterek müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yurt dışında büyümeye devam
ENKA Pazarlama’nın Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da büyümeye devam ettiğini ifade eden Akgün “Hitachi’nin Azerbaycan distribütörlüğünü ve ardından Gürcistan distribütörlüğünü üstlendik. Bu ülkelerin sayısı artacak. Şu anda birkaç ülke için daha görüşmelerimiz sürüyor. Biz işimizi iyi yapıp en iyi hizmeti vermeyi sürdürdükçe büyümemiz de devam edecektir.”
Akgün sözlerini şu şekilde tamamladı: “Pazarda dinamikler her dönem değişebiliyor. Bazı firmalar, markalar öne çıkıyor sonra geri düşüyor. Ama biz ENKA Pazarlama olarak her zaman ilk üçteki yerimizi koruyoruz. Bundan sonra da pazar dinamikleri, oyuncaları vs değişecektir ama biz her zaman ürün ve hizmet kalitemizle ilk üçte olacağız.”

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler