19 Temmuz 24, Cuma

Dumanlar Mermer’in tek tercihi VOLVO

Türkiye’nin önde gelen mermer işletmelerinden Dumanlar Mermer yetkilisi Selçuk Duman, “Aslında ilk tercihimiz değil, tek tercihimiz Volvo” diyerek duyduğu güveni aktarıyor. Duman, ekskavatör grubunda da kamyon grubunda da diğer tüm markaları denediklerini ancak tercihlerinin hep Volvo’dan yana olduğunu söylüyor.

Dumanlar Mermer Yetkilisi Selçuk Duman

1985 yılında ocak işletmeciliği ile başladığı mermer sektöründeki yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen Dumanlar Mermer, 2003 yılında Muğla’da teknolojinin en üst seviyede olduğu modern ve Avrupa standartlarında toplam 33 bin m2 açık, 10 bin m2 kapalı alanlı yüksek üretim kapasiteli fabrikasını sektörün hizmetine sundu. İhtiyaç duyduğu hammaddeyi ise kendisine ait modern iş makinası ve ocak üretim makinalarıyla donattığı, zengin rezerve sahip mermer ocaklarından karşılıyor. İş makinaları tercihinde Volvo’yu tek geçen Dumanlar Mermer, Ascendum Makina ile yaptığı iş birliğinden oldukça memnun.

Üretimi aksatmayan iş makinaları
Dumanlar Mermer olarak bir iş makinası firmasından öncelikle satış sonrası desteği beklediklerinin altını çizen Selçuk Duman sözlerini şöyle sürdürüyor: “Makinanın arızalanmaması, arızalandığı takdirde ise ivedilikle çözülmesi bizim için oldukça önemli. Gün içinde bir lastikli yükleyicinin çalışmaması, ocaktaki diğer makinaların da beklemesine sebep oluyor. Kamyonlar çalışamıyor ve dolayısıyla üretim de aksıyor. Bir diğer önemli etmen de verimlilik. Makinanın seri olması ve manevra kabiliyetinin yüksekliği de oldukça kritik.” Değerli olan bir diğer unsurun da yakıt verimliliği olduğuna dikkat çeken Duman, Volvo grubunda hemen hemen her makina ile çalıştıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Geçen sene L60 aldık. Mermer ocağımızda ayrıca 8 adet A40G belden kırma kaya kamyonu, 7 adet lastikli yükleyicimiz var. Ekskavatör grubunda ise 2 adet EC360’ın yanı sıra 4 adet EC380E ve 2 adet EC480E yeni seri ekskavatörümüz bulunuyor” diyor.

Hem verimlilik hem satış sonrası destekten dolayı Volvo & Ascendum

Volvo’dan ilk makinalarını 2000 yılında alan Dumanlar Mermer, L180D model lastikli yükleyiciyi çok uzun yıllar, 30 bin saatin üzerinde kullandıktan sonra yeni seri makinalara geçiş yaptı. “2017 yılında ilk aldığımız L220H lastikli yükleyicimiz Ascendum Makina’nın bülteninde Türkiye’nin en düşük yakıtlı lastikli yükleyici sınıfında yerini aldı” diyen Duman, ekskavatör grubunda da kamyon grubunda da diğer tüm markaları denediklerini ancak tercihlerinin hep Volvo’dan yana olduğunu söylüyor. Makina sahasında şu anda Volvo’dan başka hiçbir marka makinanın bulunmadığını da vurguluyor. “Hem verimlilik hem satış sonrası destek hem de parçaların birbiriyle uyumluluğu açısından Volvo’yu tercih ediyoruz” şeklinde konuşan Duman, aslında ilk tercihlerinin değil, tek tercihlerinin Volvo olduğunu büyük bir memnuniyetle dile getiriyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler