30 Kasım 23, Perşembe

Doosan’ın Şeffaf Kova’ ürünü büyük ödül aldı

Doosan Infracore Europe tarafından lanse edilen sektörün ilk ‘Şeffaf Kova’ sistemi, bir büyük ödül daha kazandı. Ürün son olarak geçen ay Grands Prix Matériels Chantiers de France ve DLR’de Jürinin favorisi olan ‘Coup de Coeur’ ödülünü aldı.
Şeffaf Kova, tekerlekli yükleyiciler için türünün ilk güvenlik sistemi. Kovaların neden olduğu kör noktalar nedeniyle, tekerlekli yükleyicilerin önündeki alan potansiyel bir risk alanı olarak kabul ediliyor. Yeni Şeffaf Kova cihazı, makinenin üstüne ve altına yerleştirilen kameraları kullanarak yükleyicinin önündeki görüntüleri kaydediyor. Kavisli bir projeksiyon yöntemi kullanan sistem, birleştirilmiş görüntüleri gerçek zamanlı olarak kabine monte edilmiş bir monitörde görüntülüyor.

Bu monitör ile sürücü, kovanın önündeki kör noktalarda neler olup bittiğini her an ekrandan kontrol edebiliyor ve böylece kazaların önüne geçebiliyor. Şeffaf Kova sisteminin diğer bir avantajı, hızlı yükleme/boşaltma işlemleri veya toprak, kum, agrega gibi malzemelerin taşınması ve atık/geri dönüşüm operasyonları için ideal olan, makinenin ön tarafının tam görünümünün sunduğu artan çalışma verimliliğidir.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler